Небезпечні зв'язки: Україна занадто загрузла в рунеті

29 лютого 2016, 16:42
5277
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

timeskz.kz

Украинский интернет рынок слишком сильно зависит от рунета

Труднощі з доступом деяких українських користувачів до заблокованого владою РФ Rutracker продемонстрували надто велику залежність інтернет-ринку України від вороже налаштованого сусіда

За минулі вихідні інтернет-користувачі з різних країн повідомили про труднощі з доступом до російського торрент-трекера Rutracker.org. У листопаді минулого року цей сайт за порушення авторських прав заблокував уряд Російської Федерації.

Інтернет-підприємець Денис Довгополий звинуватив українські компанії Vodafone Україна і Фрінет, через підключення до яких він не зміг зайти на Rutracker – в роботі за правилами іншої країни. Надалі з'ясувалося, що Rutracker, захищаючись від DDoS, звернувся до спеціалізованої компанії, яка використовувала для виконання цього замовлення обладнання, розташоване в РФ. І хоча деякі тамтешні магістральні оператори – як наприклад ReTN – не блокують транзитний трафік, інші – ТТК – займаються цим.

Начальник відділу зв'язків з громадськістю Vodafone Україна Вікторія Рубан відкинула всі звинувачення: «Ми не блокуємо доступ до ресурсів. Це виключено». Вона зазначила, що описана проблема має технічну природу, оскільки український провайдер не може відповідати за діяльність зарубіжних колег. За її словами, все, що можна було зробити, Vodafone Україна вже зробила.

Фрінет також заявив, що не блокує ніяких сайтів згідно із законодавствами інших країн. Компанія у своїй взаємодії з магістральними постачальниками «не може безпосередньо впливати на маршрутизацію трафіку за кордоном», зазначають у прес-службі Фрінет.

За оцінками експертів, щонайменше 50% всіх міжнародних зв'язків України з всесвітньою мережею припадає на РФ. А завдяки популярності VKontakte, Yandex і Odnoklassniki серед наших співвітчизників, 55-60% інтернет-трафіку, що йде з країни-агресора. За даними Gemius, в січні цього року в топ-10 найпопулярніших сайтів серед українців чотири родом з РФ: vk.com і mail.ru (2-3 місця - відразу після google.com), yandex.ru та ok.ru (5 і 9 місця).

Оскільки влада РФ не дуже панькається з дотриманням прав і свобод, то випадок з Rutracker підтверджує – за українцями можуть стежити спецслужби фактично ворожої держави. Російська ТТК без зайвих упереджень моніторила і блокувала транзитний міжнародний трафік відповідно до внутрішніх законів РФ. Це все одно, якби митники оглядали транзитний вантаж на залізниці, що заборонено міжнародним правом.

Технічні фахівці зійшлися на думці, що вирішити проблему надмірної орієнтованості українських інтернет-користувачів на рунет можна лише частково. Кількість міжнародних каналів можна зменшити, хоча це довго і дорого. А от відмовитися від відвідування російських сайтів наші співвітчизники можуть лише самі.

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 18:18

article_img
Смішні заголовки, український шоу-біз і меми про літературу. Найвеселіші канали в Telegram - вибір редакції
Культура

Сьогодні, 10:29

article_img
Організатори Оскара відмовилися від планів вручити чотири нагороди під час реклами
Події

Сьогодні, 09:17

article_img
Ввічливі патрульні привозять до старих ментів. Відомі українці - про конфлікт київської поліції з С14

Головне

Геополітика

Вчора, 20:54

article_img
Шкодить репутації: з британської партії виключили політика, який планував візит до окупованого Криму
Економіка

Сьогодні, 11:31

article_img
Знання - сила. Чому в Україні зростає популярність бізнес-шкіл і хто в них навчається
Геополітика

Сьогодні, 16:05

article_img
У Венесуелі військові генерали й опозиція ведуть таємні переговори – Болтон