Суд заборонив мобільним операторам знищувати дані, потрібні для розслідування злочинів часів Майдану

25 січня 2017, 17:07
Записи всіх дзвінків і повідомлень вітчизняні оператори за законом мусять зберігати три року. Правоохоронці ще не встигли розслідувати всі події Революції Гідності, а термін зберігання даних скоро закінчиться

Печерський суд Києва заборонив низці телеком-операторів розпоряджатися інформацією, яка потрібна для розслідування злочинів часів Майдану. МТС Україна (Vodafone), lifecell, Укртелеком і його мобільна "дочка" – ТриМоб отримали вказівки зберігати всі записи дзвінків і повідомлень за період 18 січня 2014 року – 16 березня 2014 року.

Відео дня

Діюче законодавство зобов’язує операторів зберігати всі записи про надані телеком-послуги впродовж трьох років. Оскільки час позовної давності має скоро закінчитися, Генеральна прокуратура (ГПУ) звернулася до Печерського суду з проханням заборонити операторам знищувати потрібні для розслідування дані.

Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує злочини часів президента-утікача Януковича за статтею 255 Кримінального кодексу – "створення злочинної організації". В ухвалах суду сказано, зокрема, що певна особа вчинила злочини "… з метою узурпації влади…, які призвели до масових жертв серед протестувальників…" Тому у ГПУ виникла "обґрунтована необхідність збереження у первісному вигляді інформації" за вказаний період, яка зберігається на серверах і жорстких дисках перелічених операторів.

Отже, Департамент спецрозслідувань ГПУ зможе отримати доступ до всіх вхідних і вихідних дзвінків і текстових повідомлень, а також дані про місця знаходження абонентських номерів у зазначений період.

Опитані НВ Бізнес телеком-оператори запевнили, що виконають рішення Печерського суду і це ніяк не позначиться на їх діяльності та на обслуговуванні абонентів. "Триває розслідування Генпрокуратури щодо розстрілів людей на Майдані. Скільки ще часу воно триватиме, одному Богу відомо. В ході розслідування слідчі час від часу звертаються до операторів щодо надання інформації, датованої цим періодом. Ми з ними працюємо", - розповіли в прес-службі МТС Україна. Там зазначили, що згадане рішення суду дає можливість продовжити зберігання необхідних для розслідування даних. Інакше оператори, згідно закону, мали би їх знищити.

"Укртелеком та ТриМоб у відповідності до чинного законодавства виконають рішення суду. Надання доступу до даних, у відповідності до рішення суду, передбачено чинним законодавством і є обов’язком телеком операторів. Це жодним чином не вплине на надання послуг клієнтам, оскільки мова йде про дані минулих періодів, які мають бути захищені від змін та знищення", - прокоментував рішення суду Михайло Шуранов, директор з корпоративних комунікацій Укртелекому.

У lifecell не змогли прокоментувати, а в прес-службі Київстару повідомили, що подібних рішень суду компанія не отримувала.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X