НБУ розповів, скільки кредитів видав банкам в 2008-2015 роках - інфографіка

1 березня 2016, 19:08
Національний банк вирішив розголосити структуру кредитів рефінансування і перелік застав під них, щоб можна було в майбутньому продати їх інвесторам

Про якість портфеля розповів директор департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник.

Якість кредитного портфеля Національного банку досить не висока. Це обумовлено тим, що кредити видаються банкам, у яких вже є проблеми.

Відео дня

На сьогодні кредитний портфель НБУ становить 103,2 млрд грн. З них більше 80% було видано до другого півріччя 2014 року. Фактично половина, 51,2 млрд грн, були надані банкам, які нині визнані неплатоспроможними, 90% з них видані до другої половини 2014-го.

У НБУ є два зовсім різних типи продуктів, які він надає в різних обсягах і при абсолютно різних обставин.

Перший – це монетарні кредити, які, як і всі центральні банки світу, НБУ пропонує з метою регулювання обсягів пропозиції грошей. Вони пропонуються тільки під високоліквідне забезпечення, як правило під державні цінні папери. Цей продукт у портфелі НБУ займає невеличку частку.

Джерелом же багатьох проблем і більшості питань є інший вид кредитів – стабілізаційний. Його Національний банк почав надавати з 2008 року. Стабкредит надається у тих випадках, якщо у банка виникають середньострокові проблеми з відтоком депозитів.

Стабілізаційні кредити надаються під більш широкий перелік активів, які можуть слугувати заставою. Це можуть бути кредити фізичних і юридичних осіб, нерухоме та рухоме майно, які є на балансі банків.

В основному ці позики видавалися на хвилі кризи ліквідності: у 2008-2009 роках і в 2014 році. Останній стабкредит був виданий у червні 2015 року банку Фінанси та кредит.

Читайте більше про те, яка структура застави за кредитами рефінансування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X