НБУ розповів, як акціонери Приватбанку вивели 16 млрд грн

27 квітня 2017, 17:54
Регулятор розкрив схему виведення активів «в ніч» перед націоналізацією банку

Колишні власники і менеджмент Приватбанку вивели 16 млрд грн не за одну ніч, а за вихідні. Уточнила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова під час інтерв'ю порталу Мінфін.

Відео дня

«Ми називаємо це «операції в ніч з п'ятниці на понеділок». Треба розуміти, що ці гроші не виводилися за один день. Це цілий процес», – повідомила вона.

Нагадаємо, в квітні 2017 року, голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що попередні результати аудиторської перевірки показали, що екс-керівництво Привату вивели з банку 16 млрд грн в ніч перед націоналізацією – з 18 на 19 грудня.

Як розповіла Рожкова, 16 млрд грн перебували на балансі банку, 12 млрд грн з цих коштів значилися, як гроші на коррахунках в латвійській дочці і на кіпрській філії.

«Там вони були записані, як покриття за акредитивами [грошовими зобов'язаннями], випущеними деякими відомими міжнародними компаніями на користь клієнтів, пов'язаних з колишніми власниками Привату, – каже представниця регулятора. – Тобто, якщо компанія не виконує умов за акредитивом, ці гроші повинні бути списані на користь компаній, які випустили акредитив. Якщо ж умови акредитива виконані, — гроші повертаються Привату».

Зобов'язання повинні були закінчитися в січні-лютому 2017 року, але в ніч перед націоналізацією банк ініціював дострокове списання грошового покриття зі своїх коррахунків на користь компаній, що випустили акредитиви.

Таким чином, де-юре гроші були трансформовані у дебіторську заборгованість, але де-факто їх вивели задовго до офіційного списання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X