Нацбанк повинен пожвавити кредитування, – претендент на посаду голови НБУ Володимир Лавренчук

24 квітня 2017, 16:43
Банкір розповів, які кроки слід зробити українській банківській системі найближчим часом

Голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук не приховує, що може очолити Національний банк України.

«Так, я підтверджую намір з часом взятися за таку роботу», – заявив він НВ Бізнес.

Відео дня

Раніше інформацію, що він не проти зайняти цей пост повідомляли й інші ЗМІ.

Якщо це станеться, то він повинен буде продовжити реформи, розпочаті Валерією, яка планує піти з посади голови Нацбанку 10 травня.

Нинішня глава регулятора вважає Лавренчука одним з найбільш підходящим кандидатів, який міг би її замінити. У банківських колах повідомляють, що вона навіть рекомендувала його президенту Петру Порошенку.

Незалежно від того, хто прийде на місце, він повинен буде у першу чергу пожвавити процес кредитування. «Можу, як представник банківського сектора, сказати, що питання капіталізації вирішене, і наступним викликом для банківських установ є пожвавлення кредитування. Це складне завдання в умовах низької платоспроможності населення і компаній», – сказав Лавренчук.

Крім того, за його словами, потрібно буде вирішувати питання модернізації та впровадження цифрових технологій, в умовах, коли в інших секторах економіки вони не розвиваються.

Лавренчук зараз очолює українську дочку австрійської групи Raiffeisen Bank International і має 20 років досвіду роботи в банківській системі.

Журнал Новое Время у минулому році назвав Райффайзен Банку Аваль лідером серед топ-20 найбільш надійних кредитних установ країни 2016 року, банк зайняв друге місце роком раніше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X