Навіщо дует став тріо. Історія Renault-Nissan-Mitsubishi

18 вересня 2017, 20:22
У п'ятницю, 15 вересня, на світовому автомобільному ринку утворився новий франко-японський альянс Renault-Nissan-Mitsubishi

Про це під час презентації нової стратегії, розрахованої до 2022 року, повідомив президент альянсу Карлос Гон.

Структурно в стосунках між цим компаніями мало що змінилося. Nissan і Mitsubishi, як і раніше, володіють на паритетних засадах компанією Renault-Nissan BV Першої належать 34% Mitsubishi. При цьому Renault володіє 43,4% акцій Nissan, а останній – 15% акцій Renault.

Відео дня

А ось бізнес-стратегія нового об'єднання буде радикально змінена.

Новий план

Згідно з анонсованим минулого тижня планом, синергія від співпраці компаній в новому альянсі дозволить довести річний оборот альянсу у 2022-му році до $240 млрд (проти $180 млрд у 2016 році). На думку глави альянсу, зростання галузі буде спостерігатися в Китаї, Індії та Південно-Східній Азії.

Уже в наступному місяці Nissan, Renault і Mitsubishi представлять власні плани розвитку на основі анонсованої стратегії.

Цьому зокрема сприятиме використання спільних платформ, двигунів і комплектувальних. Так у 2022 році з 14 млн автомобілів 9 будуть зібрані на спільних платформах. Зараз таких всього 2 млн.

Також альянс розраховує вирватися вперед за рахунок випуску електромобілів. На цьому ринку компанії, які в нього входять, вже зараз посідають лідерські позиції. Згадати хоча б одну з найпопулярніших у світі моделей Nissan Leaf і лідера європейського ринку електромобілів Renault Zoe.

До 2022 року Renault-Nissan-Mitsubishi випустить 12 нових моделей електромобілів на спільній платформі. Як пише Bloomberg, запас ходу деяких із них перевищить 600 км на одному заряді. А прискорений цикл зарядки – до 15 хвилин – дозволить електромобілю подолати до 230 км.

Очікується, що за шість років компанії скоротять майже на третину витрати на випуск електромобілів і збільшать економію за рахунок розширення використання спільних платформ і силових агрегатів.

Карлос Гон розраховує, що через шість років альянс стане лідером продажів на світовій арені, реалізовуючи по 14 млн машин щорічно. Це більш ніж амбітна заява, з урахуванням того що раніше такі світові гранди як Toyota і Volkswagen, заявляли, що до цього часу вийдуть на обсяги близько 10 млн одиниць на рік.

За перші шість місяців цього року Renault, Nissan і Mitsubishi спільними зусиллями продали майже 5,3 млн автомобілів, випередивши світових лідерів: японську Toyota і німецький Volkswagen.

Гон також додав, що сьогодні альянс відкритий для нових членів. Зараз Renault-Nissan співпрацює з німцями з Daimler (перехресно володіють 3,1% акцій один одного) і китайської Dongfe

Навіщо альянсу Mitsubishi

Акції Mitsubishi компанія Nissan придбала за скандальних обставин. Ці автовиробники були завзятими конкурентами протягом тривалого часу. Поки перша не припустилася фатальної помилки. Її спіймали на маніпуляціях, які протягом 25 років дозволяли концерну обманювати споживачів, занижуючи дані про витрату палива так званих кей-карів (малолітражок для японського ринку).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Це призвело до обвалу акцій компанії і загрожувало їй банкрутством. Білим лицарем тут виступила Nissan. Викупивши більше третини акцій свого конкурента, вона врятувала його від неминучої загибелі. Втім, саме Nissan ініціювала перевірки Mitsubishi, які привели до скандалу. Останній нічого не лишалося, як поступитися частиною свого бізнесу головному конкурентові.

Тоді Карлос Гон заявив: "Ми допоможемо цій компанії вистояти перед викликами, що виникають, і відновити довіру до неї споживача після скандалу з підтасуваннями даних про витрати палива". А керівництво Mitsubishi Motors додало, що поглиблення партнерства з Nissan стане важливим кроком до відновлення довіри до підмоченої репутації бренду.

Співпраця повинна дозволити компанії реалізувати більш масштабні проекти з більшою ефективністю. "Коли є перевага масштабу, можна не використовувати методи, що вимагають найменших витрат часу і сил", – заявив Гон. Він зазначив, що це дозволяє розвивати всі технології, необхідні для створення майбутнього автомобіля.

Втім, інвестори до нового альянсу поставилися з обережністю. Кількість автомобілів не гарантує високих доходів. Так операційний прибуток Renault за перше півріччя 2017 року склав 6,2% від виручки. У той час як у його головного французького конкурента PSA Group – 7,3%. Nissan же за цим показником випереджає Honda, але відстає від Toyota.

Аналітики впевнені, що в мінливій автомобільній промисловості потрібен не лише масштаб продажів, але й прибутковість.

.

Показати ще новини
Радіо NV
X