Навіщо бізнесу сучасні IT-технології

28 лютого 2018, 08:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Новітні технології змінюють стереотипи ведення бізнесу.

На початку 2018 року до сотні найсильніших IT-компаній світу потрапило на 5 компаній більше, ніж на початку 2017 року. Всього в рейтингу The 2018 Global Outsourcing 100 фігурує 18 українських технологічних підприємств. Сходинки рейтингу посіли не тільки "динозаври" IT-ринку, а й новачки: AMC Bridge, Infopulse, Intellias, Innovecs.

Відео дня

Рейтинг оцінював відгуки клієнтів про компанію, досягнення, динаміку зростання, інноваційність у наданні послуг, наявність проектів корпоративної соціальної відповідальності. До списку кращих IT-постачальників увійшли 75 великих гравців – категорія Leader, річний дохід від $50 млн, і 25 компаній, які активно розвиваються.

Українська IT-галузь минулого року була помічена не тільки на міжнародній арені, а й в економіці країни. Внесок експортної IT-індустрії в загальний ВВП становив 3,3%, а скарбниця збагатилася на 16,7 млрд грн податків. У доларовому вираженні обсяг експорту послуг IT-сектору за рік виріс на 20% – до $3,6 млрд.

Втім, зростання було не тільки в економіці. Кількість фахівців, що працюють у цій галузі, за рік також зросла, кількість вакансій – теж. За даними порталу DOU, вперше з "докризових" 2007-2008 років ринок цієї категорії виріс на 27% – до 126, 9 тис. співробітників.

Зростання фахівців оновило спектр тенденцій. Активно розвивається автомобільний сегмент, телеком-технології, а також, попри всю своїю консервативність, фінансовий сегмент, розповів Володимир Шаров, операційний директор компанії Luxoft.

Також у пострадянському просторі та в країнах близького зарубіжжя основним трендом в IT є технологія blockchain (блокчейн), яка унеможливлює зміну даних в системі, додає Карен Чифталарян, керівний партнер Standart NV.

Україна в цій технології навіть вибилася в лідери. Так, у вересні 2017 року наша країна вперше в світі провела аукціон за допомогою блокчейн. Крім того, Національний банк України (НБУ) серйозно зайнявся переведенням гривні на технологію блокчейн.

Розвиток України також визнали в світовому співтоваристві. Під час всесвітнього економічного форуму в Давосі один з головних блокчейн-експертів в світі Дон Тапскотт (Канада) представив блокчейн-карту з 14 країн-лідерів, до якої увійшла і Україна.

При цьому, Чифталарян каже, що одночасно "технологія викликає у IT-суспільства масу питань, недовіри і побоювань, але, незважаючи на це, вона існує".

IT-ринок настільки різноманітний, що більшість ніш все одно залишаються вільними. Для їхнього розвитку потрібні гроші. Але якщо ідея гарна, то знайти їх зараз не становить великих труднощів. За словами експертів, у світі існує багато фондів, венчурних інвесторів, які перебувають у пошуку технологічних стартапів і компаній, які надають нові ідеї в цій сфері.

Втім, зараз цифрові технології затребувані. "Великий бізнес шукає партнерів, здатних виконувати цілі, пов'язані з розробкою програмного забезпечення і переведення бізнесу на вигідніші технології", – говорить Ярослав Герман, директор з розробки програмного забезпечення EPAM Ukraine.

Але звертати увагу на розвиток технологій повинен не тільки бізнес, а й уряд. "Потрібно звернути увагу на цей ринок не з точки зору того, що там є гроші, а з точки зору того, що це все-таки двигун економіки в країні", – вважає керівний партнер Standart NV.

В цілому, експерти очікують, що ринок ІТ-індустрії зросте до $4,5 млрд. Адже Україна давно довела, що вміє створювати дійсно гнучкі корпоративні інноваційні системи для ІТ-компаній, а також для компаній, які фактично задіяні в різних сегментах бізнесу. "Це і ритейл, і логістика, і комунікаційні технології", – підкреслює Герман.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X