Насіров чи Марушевська: хто вціліє в боротьбі за реформи у митному просторі

15 квітня 2016, 17:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Голова одеської митниці Юлія Марушевська спростувала чутки про свою відставку. Принаймні на сьогодні, бо чутки про її можливе звільнення не безпідставні

‘‘Поки що я ще наказу про звільнення не бачила. Я працюю, все нормально. Але я не можу ні підтвердити, ні спростувати чутки про рішення центрального офісу ДФС щодо мого звільнення’’ – прокоментувала вона НВ.

Відео дня

Сьогодні в інформаційному просторі з’явилися чутки про звільнення Марушевської за начебто ініціативи безпосередньо голови Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова.

На запитання НВ щодо можливого звільнення Марушевської голова ДФС зіслався на зайнятість та попросив перенести розмову на пізніше. Але джерело НВ у фіскальній службі підтвердило на правах анонімності, що розмови про можливу відставку дійсно були, хоча про яке-небудь остаточне рішення поки точно не відомо.

Розмови щодо бажання Насірова позбутися Марушевської не безпідставні. Вчора, після затвердження нового Кабінету міністрів, очільниця одеської митної служби публічно звернулася до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням звільнити Насірова, ‘‘людину, яка стоїть на захисті старої системи’’.

Вона наголосила, що це має бути першим кроком уряду в напрямку реформи митної служби України, адже одеські реформатори постійно наштовхуються на протидію з боку органів ДФС, терплять перевірки і обшуки. ‘‘Звільнення Романа Насірова стане позитивним сигналом для бізнесу’’, - заявила вона.

Марушевська не єдина, хто публічно порушує питання про нескінченність протиправних та корупційних дій з боку податкової. Так, сьогодні у Верховній раді під час Години запитань до уряду депутат Вікторія Войціцька від партії Самопоміч порушила це питання перед новообраним міністром фінансів Олександром Данилюком.

На це новий міністр обіцяв вжити рішучих заходів по відношенню до керівництва ДФС, коли розбереться у питанні. ‘‘Щодо рішучих заходів – вони будуть, в цьому можете не сумніватися. Але спочатку я хочу розібратися в цій сфері’’, – заявив Данилюк.

За останній час деякі технічні проблеми в ДФС, як зазначає уповноважений з питань підприємництва при Державній фіскальній службі Тарас Качка, були вирішені. Покращилася статистика з відшкодування ПДВ, стала кращою статистика адміністративного оскарження.

Досі є питання щодо прецедентів безпідставного заведення кримінальних справ органами ДФС по відношенню до бізнесу, але і його можна у деяких ситуаціях розглядати, як оперативне реагування. ‘‘Але, в цілому, питання інституційної реформи лишається відкритим’’, – дипломатично коментує нереформованість апарату податкової служби та податкового адміністрування Качка.

Між іншим, самі підприємці досі вважають податкову найкорумпованішим державним органом, який не зважає на закони та права. Так, згідно з офіційною статистикою, до незалежного офісу бізнес-омбудсмена у травні-грудені 2015 року надійшло 211 скарг на податкову та 35 скарг на митницю. Це 43% від загальної кількості надісланих скарг на дії п'яти десятків державних відомств.

Завдяки проведеним розслідуванням експертів офісу бізнес-омбудсмена, за минулий рік вдалося зберегти для бізнесу 572,8 млн грн, які були б стягнуті ДФС незаконно.

Фінансовий ефект роботи офісу бізнес-омбудсмена за травень-грудень 2015 року в частині розслідування звернень підприємців зі скаргами на дії державних органів. Дані Business Ombudsman Council
Фінансовий ефект роботи офісу бізнес-омбудсмена за травень-грудень 2015 року в частині розслідування звернень підприємців зі скаргами на дії державних органів. Дані Business Ombudsman Council Фото:

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X