Найгірше позаду. Автодилери розповіли, що чекає на авторинок цього року

17 січня 2017, 19:32
В Україні з'являться нові моделі та зростуть продажі за рахунок автокредитування

Минулого року в нашій країні продали 65,5 тис. автомобілів. Це на 41% більше, ніж у провальному 2015-му. Однак, це лише сльози, порівняно з рекордним 2008 роком тоді за рік вдалося зареєструвати понад 600 тис. нових машин. Слід зазначити, що за 10 місяців минулого року середня вартість нової іномарки зросла з $13 тис. до $17 тис.

Відео дня

Чи продовжиться зростання ринку, чи зростатиме середня ціна проданого автомобіля і які моделі з'являться в нашій країні в цьому році, ми запитали у чотирьох провідних автодилерів України.

Ярослав Пригара, генеральный директор компанії АвтоКапітал (офіційний імпортер автомобілів Mercedes-Benz в Україні)

На цей рік прогнозувати продаж легкових автомобілів поки складно. Але зростання однозначно очікується. Адже цьому сприятиме відкладений попит, відновлення кредитування і стабільний економічний стан в країні. Тому цілком можна очікувати, що за сприятливих умов компанії вдасться збільшити продажі на 20%, тим самим реалізувати близько 3 тис. автомобілів.

Збільшення середньої вартості нового автомобіля на $4 тис. у минулому році цілком пояснюється аномальним зростанням частки преміум-сегмента в загальному автомобільному ринку. Передумов для його подальшого зростання ми не бачимо. Але вважаємо, що середня вартість іномарки в 2017 році в кращому разі збережеться на колишньому рівні. В АвтоКапіталі найпопулярніший сегмент продажів — це кросовери (SUV).

Цьогоріч на вибір українцям будуть представлені п'ять нових моделей преміального бренду: Е-Class All-Terrain, E-Class Coupe, Mercedes-E63 AMG і Mercedes-E63 AMG S, а також E-Class Cabriolet і Mercedes-AMG GT R. Оновляться моделі GLA-Class FL, S-Class FL і Mercedes-Maybach S-Class FL.

Оксана Борейко, директор з маркетингу компанії Рено Україна

У цьому році ми очікуємо, що авторинок зросте на 20-30%. Досягнувши показника в 78-85 тис. машин. Це відбудеться завдяки відкладеному попиту, що сформувався за останні 3 роки. А також за рахунок зростання продажів за допомогою фінансових послуг.

Зростання середньої вартості іномарки відбулося переважно за рахунок зростання сегменту кросоверів і преміум-класу. При цьому бюджетний сегмент знизився. Ми думаємо, що середня ціна досягла доволі високої позначки і такого зростання в 2017 не очікуємо.

Цього року на українському ринку будуть презентовані новий Renault Megane sedan, Koleos і електричний автомобіль – ZOE. А популярним сегментом залишиться сегмент кросоверів і позашляховиків.


Володимир Іванов, PR-менеджер компанії Ніссан Мотор Україна

Компанія Ніссан Мотор Україна працює по фінансовому року, який закінчується 31 березня 2017 року. Тому, ми поки можемо прогнозувати результат 2016 фінансового року. У компанії очікують, що обсяг ринку в цьому році становитиме 75 тис. нових автомобілів.

Збільшенню продажів сприятимуть такі чинники, як відносний спокій у політичному та економічному житті країни, реалізація населенням відкладеного попиту, заміна корпоративного парку у бізнес-партнерів і поліпшення умов кредитних програм. Завдяки яким автомобіль можна придбати фактично на виплат.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

А от середня вартість автомобіля в минулому році зросла за рахунок продажу більшої кількості преміальних автомобілів, які і збільшили середню вартість.

Ми очікуємо, що найбільш популярним сегментом в Україні буде клас середньорозмірних кросоверів (SUV). Все більше покупців вибирають автомобілі з цього сегменту за рахунок їх універсальності, багатої комплектації, високого кліренса і технічних характеристик, які дозволяють з комфортом пересуватися нашими далеко не ідеальними дорогами.

У 2017 календарному році в Україні з'являться оновлені Nissan Qashqai і Nissan X-Trail, а також новинки від Infiniti: Q30, QX30, оновлений QX60, включно з версією з гібридним двигуном, абсолютно нове спортивне купе Q60, оновлений седан Q30, включно з версією з потужним бензиновим 3-літровим мотором потужністю 405 к.с.

Ярослав Вовк, директор роздрібної дилерської мережі НІКО Авто Холдинг

Група НІКО робила свої прогнози на поточний рік, з огляду на зростання ринку на 30%. Таким чином, ми очікуємо, що ринок нових легкових автомобілів зросте до 84 тис. машин, а з урахуванням комерційних автомобілів – до 90 тис.

Збільшенню продажів сприятиме кілька факторів, головні з яких: збільшення індексу споживчих настроїв і заміна застарілого парку (накопичився відкладений попит).

У 2016 році преміум-сегмент зростав значно швидше решти ринку, що викликало підвищення середньої вартості авто. За нашим прогнозом у 2017 році середня вартість кардинально не зміниться.

Якщо говорити про сегменти, то тут збережеться відносна рівність між легковими автомобілями і позашляховиками. Водночас, найпопулярнішим залишиться С-сегмент (близько 40% ринку).

Не варто чекати на зміни і в цінових сегментах – найбільш затребуваним залишиться сегмент 15-22 тис євро.

Показати ще новини
Радіо НВ
X