Нафта і бензин дорожчають, а зріджений газ має подешевшати. Огляд ринку нафти і нафтопродуктів за минулий тиждень

Основне подорожчання нафтопродуктів сталося на роздрібному ринку
Фото: kazakh-zerno.kz

Основне подорожчання нафтопродуктів сталося на роздрібному ринку

За тиждень і світовий ринок нафти, і український ринок нафтопродуктів показали бурхливе зростання

Так, з минулої п'ятниці, 22 квітня, коли нафта марки Brent торгувалася по $45,11/барель, вже 29 квітня ціна на піку досягла показника у $48,48/барель.


Директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн пояснює, що вартість нафти на світових ринках продовжує підвищуватися, всупереч очікуванням зниження після провалу переговорів нафтовидобувачів у Досі про заморожування видобутку. За його словами, наразі ніщо не вказує на те, що ціновий вектор може розвернутися.

Оптовий ринок нафтопродуктів в Україні за тиждень показав цінову стабільність, зазначає Куюн. Це пояснюється надмірною пропозицією ресурсу всіх марок. "Ймовірно, у першій половині травня ситуація не сильно зміниться, враховуючи спад активності у зв'язку зі святами", – сказав він.

Невелику зміну показав внутрішній ринок нафтопродуктів України у дрібнооптовому сегменті. Це відбулося на тлі зростання котирувань в Європі, пояснює аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. Так, за тиждень бензин А-95 подорожчав на 0,7 % до 18,29 грн/л, ДТ – 1,4 % до 14,55 грн/л.


Але основні зміни щодо нафтопродуктів в Україні показав роздрібний ринок. Сіренко каже, що незважаючи на стабільність на валютному ринку і велику кількість пропозицій палива в опті, оператори все ж поспішили підняти цінники на стелах АЗС.


Куюн відзначає, що у великих мережах вартість бензину А-95 досягла 23 грн/л, дизпалива - 20 грн/л. Мінімальна планка розташувалася на 2,5 грн/л нижче у мережах економ-сегменту.

У цілому за минулий тиждень вартість бензину у роздрібі А-95 зросла на 3,5%, ДТ – на 4,1%, додає Сіренко. При цьому максимальні ціни були зафіксовані в операторів WOG, Окко і Shell – 22,99 грн за літр бензину А-95 і 19,99 грн за літр ДТ. Мінімальні – Приват і Укргазвидобування (20,1-20,5 грн за літр А-95 і 16,2-17,5 грн за літр ДТ).

На думку Сіренка, враховуючи майбутні великодні та травневі свята, ймовірно, що поточні ціни збережуться мінімум до середини травня.

"В той же час вельми ймовірний спад цін на скраплений газ, оптові ціни на який наприкінці квітня різко знизилися", – додав Куюн.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: