Нафта і бензин дорожчають, а зріджений газ має подешевшати. Огляд ринку нафти і нафтопродуктів за минулий тиждень

30 квітня 2016, 09:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
За тиждень і світовий ринок нафти, і український ринок нафтопродуктів показали бурхливе зростання

Так, з минулої п'ятниці, 22 квітня, коли нафта марки Brent торгувалася по $45,11/барель, вже 29 квітня ціна на піку досягла показника у $48,48/барель.


Директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн пояснює, що вартість нафти на світових ринках продовжує підвищуватися, всупереч очікуванням зниження після провалу переговорів нафтовидобувачів у Досі про заморожування видобутку. За його словами, наразі ніщо не вказує на те, що ціновий вектор може розвернутися.

Відео дня

Оптовий ринок нафтопродуктів в Україні за тиждень показав цінову стабільність, зазначає Куюн. Це пояснюється надмірною пропозицією ресурсу всіх марок. "Ймовірно, у першій половині травня ситуація не сильно зміниться, враховуючи спад активності у зв'язку зі святами", – сказав він.

Невелику зміну показав внутрішній ринок нафтопродуктів України у дрібнооптовому сегменті. Це відбулося на тлі зростання котирувань в Європі, пояснює аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. Так, за тиждень бензин А-95 подорожчав на 0,7 % до 18,29 грн/л, ДТ – 1,4 % до 14,55 грн/л.


Але основні зміни щодо нафтопродуктів в Україні показав роздрібний ринок. Сіренко каже, що незважаючи на стабільність на валютному ринку і велику кількість пропозицій палива в опті, оператори все ж поспішили підняти цінники на стелах АЗС.


Куюн відзначає, що у великих мережах вартість бензину А-95 досягла 23 грн/л, дизпалива - 20 грн/л. Мінімальна планка розташувалася на 2,5 грн/л нижче у мережах економ-сегменту.

У цілому за минулий тиждень вартість бензину у роздрібі А-95 зросла на 3,5%, ДТ – на 4,1%, додає Сіренко. При цьому максимальні ціни були зафіксовані в операторів WOG, Окко і Shell – 22,99 грн за літр бензину А-95 і 19,99 грн за літр ДТ. Мінімальні – Приват і Укргазвидобування (20,1-20,5 грн за літр А-95 і 16,2-17,5 грн за літр ДТ).

На думку Сіренка, враховуючи майбутні великодні та травневі свята, ймовірно, що поточні ціни збережуться мінімум до середини травня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X