Нафтогаз поліпшив фінрезультат. Але компанія залишається збитковою

18 березня 2016, 17:32
Як заявила вчора заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів Нафтогаз у 2015 році скоротив чистий неконсолідований збиток до 25 млрд грн. Вона нагадала, що у 2014 році чистий консолідований збиток компанії становив 89 млрд грн

Основних причин, за якими компанія скоротила збиток за даними Мінекономіки дві: були підняті тарифи на газ і припинене постачання палива на неконтрольовану територію Донбасу.

Відео дня

У Нафтогазі пояснили, що основні збитки компанія понесла за рахунок проведення переоцінки активів дочірніх компаній і збитків від продажу імпортного газу для потреб населення у 4 кварталі. Також причиною стали зниження курсу гривні за четвертий квартал і донарахування резерву сумнівних боргів.

Старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква вважає, що основна причина, по якій Нафтогаз незважаючи на поліпшення фінансових показників залишається збитковим – це продаж палива теплокомуненерго за заниженими цінами. Він нагадує, що Нафтогаз купує для них імпортний газ за ринковою ціною, а постачає за низькою.

"Плюс частина збитків виникла через курсові різниці. У компанії є кредити у валюті, наприклад, кредит Газпромбанку. Коли українська гривня знецінюється, то виникають збитки від курсових різниць", – пояснює Саква.

Голова правління альянсу Нова енергія України Валерій Боровик зазначає, що негативно на фінансові показники монополії вплинуло і те, що споживання газу промисловістю знизилося. "Це знизило продаж в єдиному прибутковому для Нафтогазу сегменті", – пояснює він.

Втім, аналітик компанії Upeco Олександр Сіренко підкреслює, що більшість компаній, які входять до складу Нафтогазу прибуткові. Зокрема, з прибутком спрацювали Укртранснафта, Укртрансгаз, Укргазвидобування. Це означає, що консолідована звітність, може бути в цілому краще, ніж неконсолідована, підкреслює Сіренко.

Показати ще новини
Радіо NV
X