Нафта впала через Brexit, а в Україні з'явилося туркменське дизпаливо і дорожчає скраплений газ – огляд і прогноз ринку нафти і пального

27 червня 2016, 08:01
Під кінець тижня світові ціни на нафту знову обвалилися і навіть наблизилися до мінімуму минулого тижня. А українські трейдери знову не поспішають знижувати ціни на паливо, незважаючи на зміцнення гривні

Минулої п'ятниці, 17 червня, після різкого падіння протягом тижня, ціни на нафту почали підвищуватися. Тоді інвестори стали менше боятися підсумків референдуму Brexit у Великобританії. Також були проігноровані дані про зростання числа бурових установок у США, опубліковані нафтогазовою сервісною компанією Baker Hughes.

Відео дня

У понеділок нафта продовжила дорожчати і знову досягла позначки в $50/бар. Сталося це на тлі здешевлення долара США по відношенню до світових валют, яке зробило нафту дешевше для власників іноземних валют. Зіграли роль і очікування збереження членства Великобританії в Євросоюзі.

З понеділка по четвер ціни на нафту були нестабільними і то незначно падали, то знову піднімалися. Причинами служили невизначеність з приводу Brexit, а також дані про зниження запасів нафти в США.

Але, вже в п'ятницю вранці світові котирування різко обвалилися через підсумки референдуму у Великобританії. Британці проголосували за вихід країни зі складу Європейського Союзу.

Вихід Великобританії з Євросоюзу викликав величезну невизначеність на ринку і підірвав європейські зусилля по зміцненню єдності на континенті, говорить директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. Підсумком стало падіння цін на нафту більш ніж на 6%.

За словами Куюна, ціни на наступному тижні будуть повністю залежати від глибини істерики з приводу Brexit і швидкості її загасання. Емоційний фактор буде вище співвідношення попиту і пропозиції. Після цього послідує негайний відскік.

Про зміни у роздрібних цінах на бензин і дизпаливо поки говорити рано, говорить аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

За словами Сіренка, невеликі зміни відбулися лише у напрямках поставок. Так у кінці червня до Запоріжжя надійшов вже було забутий дизель з Туркменістану, який подолав важкий шлях через 3 моря і Волго-Донський канал. Постачальник – естонська Skywalk Trading заявляє, що перші 2,2 тис. т – це лише шоста частина від планованих обсягів у найближчий місяць.

"Ймовірно, туркменське дизпаливо зможе погасити дефіцитні південні регіони в період високого попиту і відсутності постачань з Румунії через корпоративні розгляди в Ромпетрол-Україна", – пояснює Сіренко.

Ціни на пальне в Україні весь тиждень зберігали стабільність, стверджує Куюн. А стрибок великооптових цін на дизпаливо пояснюється невеликим зростанням європейських цін, скомпенсованим пропозицією трубопровідного ресурсу.

Для українських водіїв як завжди є хороша і погана новина, говорить Сіренко. З хороших – у операторів закінчилися причини підвищувати ціни на бензин і дизпаливо. А погана новина більше торкнеться споживачів скрапленого пропан-бутану. Минулі 23 червня аукціони виробників Укрнафти і Укргазвидобування поставили вектор до подорожчання роздробу. На тлі дефіциту поставок зрідженого газу з Росії, зросла вартість оптових партій українських виробників, що дає підстави прогнозувати зростання ціни газу на АГЗС мінімум на 20 коп/л, а в перспективі – до 50 коп/л.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"Перші хто відчув реакцію на аукціони – харків'яни, які вже в п'ятницю не змогли купити газ дешевше 7,75 грн/л", – сказав Сіренко.

За прогнозом Куюна, зміцнення гривні дає підставу для деякого зниження роздрібних цін в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X