Нафта дрейфує в районі $50, а український бензин зберігає позиції – огляд і прогноз ринку нафти і пального

5 червня 2016, 22:25
Світові ціни на нафту потроху повзуть вгору. Але паливо в Україні продовжує залишатися стабільно дорогим

Світові ціни на нафту марки Brent зберігли свій висхідний тренд. Так, з минулої п'ятниці спостерігався незначний ріст і в четвер котирування перевалили позначку у $50 за барель. За даними Bloomberg, це відбулося вперше з листопада минулого року.

Відео дня

При цьому, у вівторок, 31 травня, ціни на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) нафти марки WTI знизилися до $48.93/барель (-0,81%), а на Лондонській біржі ICE Futures ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою у липні впали на 0,02% – до $49.68/барель.

А у четвер, 2 червня, члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли домовитися про новий бар'єр видобутку нафти.

Директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн говорить, що несподівано спокійне проведення саміту ОПЕК і умиротворені заяви енергетичних міністрів Саудівської Аравії, ОАЕ та Ірану, а також інформація про зниження запасів нафти у США призвели до незначного зростання цін.

создано в infogr.am
создано в infogr.am Фото:

Оскільки конференція ОПЕК у Відні не прийняла ніяких рішень, цінової стабільності варто чекати і на наступному тижні, прогнозує Куюн.

"Порушити її може тільки новий локальний привід для підвищення цін – страйки, вибухи, стихійні лиха", – сказав він.

В Україні ціни на паливо застигли.

2
2 Фото:

На думку Куюна, це пояснюється все тим же стійким дрейфом світових нафтових котирувань на рівні близькому до $50 за барель. Тому тиждень почався з роздрібних цін на рівні ₴21,61/л на бензин А-92, А-95 коштував ₴22,28/л, дизпаливо – ₴19,27/л і ₴8,28/л автомобілісти сплачували за скраплений газ. А закінчився на тому ж рівні.

Оптовий ринок також залишився без потрясінь.

создано в infogr.am
создано в infogr.am Фото:

Дрібний опт також залишився без змін, говорить Сіренко. Середня ціна в Україні за бензин А-92 склала ₴18,15/л, А-95 – ₴18,84/л, а дизпаливо торгувалося по ₴15,50/л.

Показати ще новини
Радіо НВ
X