На межі: Гонтарева підтвердила наміри піти з НБУ

2 березня 2017, 20:00
2746
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: antikor

Гонтаревій уриваєць терпець - так низько її опоненти ще не чинили

Голова НБУ заявила, що може покинути свою посаду після підписання меморандуму із МВФ. У Нацбанку сподіваються що політичне рішення щодо імені головного банкіра країни не вплине на політику самого відомства

Підписання меморандуму за підсумками третього перегляду програми розширеного фінансування EFF із Міжнародним валютним фондом (МВФ) може бути останнім, під яким стоятиме підпис голови Національного банку України Валерії Гонтаревої. Після чого чиновниця може покинути свою посаду.

Цю інформацію підтвердила сама Гонтарева на прес-брифінгу щодо монетарної політики сьогодні, 02 березня 2017 року. «Таке може бути. Але я ще раз підкреслюю, що офіційно Нацбанк за місяць подасть повідомлення. Ми таке повідомлення не робили. І все правління Нацбанку працює за дуже щільним графіком», – заявила вона.

Відповідаючи на питання НВ Бізнес щодо причин можливої відставки, голова Нацбанку натякнула, що стомилася від політичного тиску з боку опонентів та не відчуває необхідної підтримки зі сторони населення для продовження роботи в НБУ та подальшого реформування фінансового сектору.

Як приклад причин можливої відставки, вона навела вчорашні події під стінами центрального банку. Нагадаємо, полк Азов виставив під центральним входом НБУ труну з манекеном та фото Гонтаревої. Бійці начебто вимагали від регулятора припинення діяльності на території України банків із російським капіталом – Сбербанк, Промінвестбанк, ВТБ банк, БМ та ВіЕс Банк. У НБУ дану акцію вважають провокацією проти керівництва центробанку, адже законні повноваження щодо таких рішень мають лише депутати Верховної Ради.

Очільницю Нацбанку обурило що такі вчинки можуть спокійно сприйматися суспільством, яке прагне жити цивілізовано. «Якщо вся країна вважає це нормальною ситуацією, то… так це і є. Ви знаєте, хто Азовом управляє», – сказала вона.

Полк є частиною Національної гвардії та підпорядкований міністру внутрішніх справ Арсену Авакову (партія Народний фронт). «Хрещеним батьком» Азова вважається позафракційний депутат Андрій Білецький, радник Авакова та екс-висуванець від Народного фронту.

Чутки про ймовірну відставку Гонтаревої підняті вже не вперше. В середині минулого року, як повідомляли НВ Бізнес джерела, пов’язані із центробанком, Гонтарева порушувала питання своєї відставки, якщо влада не прийме рішення щодо подальшої долі проблемного на той час Приватбанку.

Нова хвиля розмов про звільнення очільниці НБУ почалася у перші дні лютого поточного року. «Вона йде. На 100% до літа, 75% - до кінця березня. Припускаю, що вона буде чекати до наступного траншу МВФ і залишить посаду тільки після цього», – таку інформацію в середині лютого поточного року повідомив НВ Бізнес інвестбанкір, близько знайомий із керівництвом Національного банку.

Як повідомила НВ Бізнес Гонтарева, вчора ввечері Національний банк отримав від МВФ фінальний текст меморандуму про економічну і фінансову політику для отримання 4-го траншу кредиту в $1 млрд. «З боку НБУ все добре, я готова підписати сьогодні. З боку Мінфіну, прем'єра, інших [президента] – то ви у них запитайте», – сказала вона.

Підписання меморандуму може відбутися вже до кінця поточного тижня. У зв’язку з чим регулятор на наступному тижні планує оголосити про подальші кроки в напрямку лібералізації валютного регулювання. «Зокрема, плануємо послабити вимоги до обов'язкового продажу надходжень в Україну і обмеження на продаж готівкової валюти», – анонсувала голова Нацбанку.

На місце Гонтаревої, за нашими даними та інформацією джерел із українських ділових ЗМІ, президент розглядає декілька кандидатур. Зокрема, колишнього прем’єра Яценюка, екс-президента Віктора Ющенка, голову ради НБУ Богдана Данилишина, керівника ФГВФО Костянтина Ворушиліна, голову правління Укрексімбанку Олександра Гриценка.

У будь-якому разі, чинна команда НБУ сподівається, що нове ім’я керівника центробанку за жодних обставин не вплине на послідовність політики самого інституту. «Не можна щоб у регуляторі зі зміною голови змінювалася чи монетарна політика, чи політика на фінансовому ринку», – коментує заступник голови НБУ Олег Чурій.

За його словами, у країни на сьогодні немає хорошої альтернативи тій ціновій політиці, яку на сьогоднішній день проводить НБУ. «Те, що пропонують люди навколо нас, всі ті гарні речі про кейнсіанство і неокейнсіанство, зводиться до того, що треба надрукувати гроші і віддати їх безкоштовно міцним господарникам», – каже Чурій.

Вибір редакції

Події

Вчора, 08:40

article_img
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій
Фінанси

Вчора, 10:15

article_img
Катерина Рожкова: Власники більше 10 банків не розуміють, що з ними робити. У них є три варіанти
Культура

Вчора, 09:36

article_img
Got to be free. У Театрі на Подолі покажуть рок-мюзикл про Майдан

Головне

Політика

Вчора, 13:10

article_img
Народний депутат організував схему по втручанню у результати президентських виборів - СБУ
Економіка

Вчора, 15:58

article_img
Скільки складе інфляція в Україні цього року: прогноз першого замголови НБУ
Події

Вчора, 18:53

article_img
На Донбасі внаслідок обстрілів поранено двох українських бійців