На дріжджах: ринок легкових автомобілів показує рекордне зростання

3 квітня 2017, 18:44
За перші три місяці 2017 року на українському ринку зареєстровано 17 тис. нових легкових автомобілів

Цей показник на 38% перевищує результати продажів за перший квартал 2016 року. Про це повідомляє галузева асоціація Укравтопром.

Лідером продажів став французький бренд Renault – 1846 машин. Слідом за ним йде японська Toyota – 1618 машин. Третя сходинка рейтингу дісталася бренду, який випускає народні автомобілі – Volkswagen – 1411 машин. Четверте і п'яте місце закріпили за собою KIA і Nissan, по 1204 і 1002 машини, відповідно.

Відео дня

Учасники ринку пов'язують зростання продажів з величезним відкладеним попитом і дуже низькою порівняльною базою минулих років. Директор офіційного дилерського центру Volkswagen (Атлант-М Лепсе) Олександр Дмитерчук розповідає, що зараз у відсотках зростання виглядає дуже значним.

Серед причин зростання у першому кварталі 2017 року можна назвати деяке зміцнення української економіки, про що свідчить зростання ВВП України на 2,3% за підсумками 2016 року, зазначає директор Пежо Сітроен Україна Віктор Кордилевський.

З іншого боку, у першому кварталі традиційно проводяться розпродажі складів автомобілів минулого (2016-го) року виробництва. "Пропонуються привабливі умови придбання таких автомобілів, що ще більше стимулює клієнтів до купівлі", - говорить Кордилевський.

Слід зазначити також, що зростання ринку відбувається насамперед завлдяки корпоративниму продажу. Наприклад, у січні-лютому 2017 року український ринок виріс на 32% відносно аналогічного періоду 2016 року за рахунок збільшення корпоративних продажів на 61%, у той час як роздрібний продаж зріс лише на 21 %. Директор з маркетингу Рено Україна Оксана Борейко додає, що сьогодні аграрії і структури МВС активно оновлюють свій автопарк.

Втім, за останні кілька років український ринок не показує чіткої сезонності, і показники першого кварталу рідко відображають тенденції ринку, зазначає директор департаменту операційного управління продажами Ем Ем Сі Україна Сергій Байдачний. Так, у першому кварталі 2016 року ринок показав зростання 51% проти 2015 року, а за підсумками року вийшло лише 39%. При цьому багато автовиробників мали як спеціальні кампанії з розпродажу автомобілів 2016 року випуску, так і затримки в постачаннях автомобілів 2017-го року.

Нагадаємо, торік на українському авторинку було зареєстровано близько 64 тис. нових авто. Цей показник зріс майже на 40%, щодо 2015 року.

На думку генерального директора компанії Автокапітал Ярослава Пригари, цьогоріч ринок продовжить зростати за рахунок відкладеному попиту. Привабливим буде середній ціновий сегмент і преміум-сегмент. Вони забезпечать основний обсяг реалізації. Завдяки цьому вдасться реалізувати близько 85-90 тис. нових машин. "Однак це все ще вдвічі менше докризових показників", - підсумовує Пригара.

Показати ще новини
Радіо НВ
X