МОЗ дозволило мобільним операторам покращити зв’язок

23 травня 2017, 18:29
Стільникові компанії отримали дозвіл збільшити потужність випромінювання свого радіообладнання. Це дозволить їм розширити стільникове покриття та підвищити його якість без додаткових інвестицій

Українські мобільні оператори отримали можливість у чотири рази збільшити потужність своїх базових станцій (БС). Відповідне рішення Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) надрукував сьогодні Офіційний вісник України.

Відео дня

Попередні державні санітарні норми визначали максимальний рівень електромагнітного випромінювання на рівні 2,5 мкВт/кв. см. Відсьогодні гранично допустимий поріг піднявся до 10 мкВт/кв. см. У цьому ж рішенні МОЗ скасувало санітарні паспорти, які раніше оператори мусили отримувати для кожної БС.

Усі три найбільші стільникові компанії, які опитав НВ Бізнес, схвально відгукнулися про це давно очікуване рішення.

Прес-служба Київстар. Як відомо, більшість розвинутих країн Європи та світу вже давно дозволили мобільним операторам встановити потужність випромінювачів своїх базових станцій не менше 10 мкВт/кв. см. Що це дасть громадянам? Ширше покриття та вищу якість телекомунікаційних послуг, що надаються. Що це дасть бізнесу? Економію витрат на розгортання та обслуговування наявних мереж, що дасть змогу інвестувати додаткові кошти в нові сервіси та послуги.

Прес-служба Vodafone Україна. Норми допустимого рівня електромагнітного випромінювання, які до вчорашнього дня застосовувалися в Україні, були встановлені ще в радянські часи, задовго до появи мобільного зв'язку. Їх давно треба було привести у відповідність до європейських стандартів. На якихось етапах вони просто стримували поширення нових технологій. Коли ж в країні серйозно заговорили про 4G, ці застарілі норми могли поставити під сумнів саму появу LTE в Україні. Тому це дуже правильне і своєчасне рішення.

Нові санітарні норми дозволять значно ефективніше інвестувати кошти в будівництво мереж: знадобиться набагато менша щільність будівництва БС для забезпечення рівномірного (килимового) покриття. Це особливо актуально для невеликих міст, сільської місцевості, автомобільних і залізничних магістралей.

Варто зазначити, що збільшення проникнення широкосмугового інтернету, своєю чергою, веде до зростання ВВП. У 2015 році ЄС проводив дослідження українського цифрового ринку, яке підтвердило, що кожні 10% зростання проникнення ШСД дадуть додатково 4-6 млрд євро у ВВП.

Прес-служба lifecell. Компанія lifecell підтримує рішення МОЗ щодо підвищення гранично допустимого рівня (ГДР) електромагнітних полів (ЕМП) для радіотехнічних об’єктів, що працюють у діапазонах дуже високих і ультрависоких частот. Ми вважаємо, що це дозволить операторам телекомунікацій зменшити інвестиції в побудову мереж наступних поколінь, а також зменшити кількість документів, необхідних перед встановленням БС мобільного зв’язку. Адже підвищення рівня ЕМП дасть можливість значно покращити покриття та якість швидкісної передачі даних у мережі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

БС зможуть працювати з використанням вищої потужності, а це забезпечить краще покриття та кращу якість, стабільність і швидкість передачі даних у мережі.

Слід зазначити, що сучасні термінали стільникового зв’язку випромінюють, в середньому, 0,1-1 Ватт. При цьому вони перебувають у прямому контакті з організмом людини. Зважаючи на те, що рівень ЕМП спадає пропорційно квадрату відстані - термінали, як правило, мають набагато більший негативний вплив на стан здоров’я користувача, ніж БС, яка ніколи не перебуває у прямому контакті з людиною.

Таким чином, дотепер низький рівень ЕМП БС сприяв підвищенню рівнів напруги та випромінювання терміналів стільникового зв’язку, які значно перевищують європейські та світові показники. Це, за умови частого і тривалого використання, могло зашкодити здоров’ю людини. Отже, зменшення відповідних ризиків можна буде тепер забезпечити за рахунок мінімально необхідного підвищення ГДР ЕМП БС.

Показати ще новини
Радіо NV
X