Мінінфраструктури запропонувало дешевший варіант повітряного експреса

29 серпня 2016, 16:16
У Києві урядові делегації України і КНР домовилися про розгляд спрощеного варіанта щодо будівництва залізничного сполучення, яке з'єднає Київ з аеропортом Бориспіль

Про це повідомляє Мінінфраструктури (МІУ).

В МІУ пояснюють, що зараз розробляється дешевший проект Повітряного експреса з використанням дизельного поїзда. Цей проект планується реалізувати до 2018 року, а обслуговувати потяг планується на базі локомотивного депо Дарниця.

Відео дня

Нагадаємо, у червні 2015 року стало відомо, що Україна та Китай готові розглянути можливості перенаправлення кредиту на цей проект та інші напрями. Загальна сума кредиту склала $372 млн. Очікувалося, що сума буде виділена двома траншами. Перший, на $52 млн, був перерахований у 2013 році. Він був виділений на виконання проектних і підготовчих робіт. А другий, на $320 млн, виділявся на будівництво об'єктів інфраструктури.

Докладніше розповісти про проект в МІУ поки не змогли.

Екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава вважає проект повітряного експреса від початку безглуздим. ""Як показує світовий досвід, рейкове сполучення зазвичай будується при пассажиропотоках в 15-20 млн пасажирів і коли є серйозні складнощі в сполученні з аеропортом", - зазначає він.

Нагадаємо, в 2015 році пасажиропотік аеропорту Бориспіль склав 7,28 млн осіб. Кава наводить приклад, в Торонто рейковие сполучення UP Express побудували лише коли пасажиропотік досяг 36 млн осіб. Вартість проекту склала $ 351 млн. І навіть зараз воно не користується великим попитом серед пасажирів і приносить щорічний збиток в $ 20 млн.

"Вони вже і ціну на квиток знизили, і все одно ніяк не можуть цей поїзд завантажити", - констатує екс-заступник міністра інфраструктури.

Набагато ефективнішим Кава вважає запуск автобусів від станції метро Бориспільської або Харківської в аеропорт з інтервалом 10 хвилин. "П'ять сучасних автобусів обійдуться в $600-700 тис.", - пояснює Кава.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X