Мінінфраструктури планує створити новий водний коридор

26 жовтня 2016, 21:21
Міністерство інфраструктури створює новий річковий коридор - Велику дугу. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян

За словами міністра, потенціал річок надзвичайно великий. “Зараз ми абсолютно серйозно думаємо над концепцією так званої "Великої дуги". Ми з'єднаємо Дніпро через Чорне море і Дунай. Цей проект уже підтримано посольством Німеччини", - пояснив Омелян.

Відео дня

Реалізація цього проекту дозволить збільшити обсяг перевезень Дніпром, розповідає консультант Центру транспортних стратегій Андрій Ісаєв. Інша мета – це здешевлення логістики вантажовідправників для поставок товарів із Європи. За його словами, зараз велика частина нашого товарообігу з Європою йде сушею (залізницею або автомобільним транспортом).

Ісаєв також додає, що підприємства, які знаходяться недалеко від річкових портів, могли б використовувати цей водний коридор як альтернативу наявним маршрутам. За його словами, поки рано говорити, наскільки вигідний цей варіант, оскільки вартість залежить від багатьох складових. Як, наприклад, ставки фрахту, вартості перевалки в портах, наявності флоту. "Зараз неможливо прорахувати точну вартість, оскільки аналогічних маршрутів в Україні останнім часом не було", - пояснює консультант.

Річковий транспорт – найдешевший, зазначає глава аналітичного відділу ІК Eavex Capital Дмитро Чурін. Він може коштувати менше за інші види перевезень на 50%. За його словами, маршрут може бути вигідний для перевезення зерна за допомогою барж.

Утім, такого роду поставки будуть сезонними, оскільки зимова навігація Дніпром неможлива. "Для несезонних вантажів, як руда і метали, не завжди зручно переключатися з одного транспорту на інший, оскільки логістика в них замкнута і її вони використовують цілий рік", - пояснює Чурін.

З'єднання Дніпра з річковою системою Європи може дати величезний поштовх розвитку річкових перевезень в Україні, додає Ісаєв. За наявною в Європі мережею внутрішніх водних шляхів перевозиться понад 500 млн. т вантажів (це близько 200 річкових портів і більше 11,5 тис. суден).

Інше питання – як це буде реалізовано технологічно. Адже судна, які можуть виходити в море, не зможуть пройти через перекати в середній і верхній течії Дунаю). Тому необхідно організувати перевантаження з морських суден на флот, що ходить Дунаєм, що збільшить вартість транспортування.

Показати ще новини
Радіо NV
X