Мартиненка – на поруки, а Діамантбанк – на ліквідацію

24 квітня 2017, 18:29
5375
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: diamantbank.ua

У банк Мартиненка та Жванії введена тимчасова адміністрація

Діамантбанк віднесено до категорії неплатоспроможних. Таке рішення прийняло правління Національного банку України 24 квітня 2017 року.

У відповідності до цього, виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб сьогодні прийняла рішення про негайне введення тимчасової адміністрації строком на один місяць.

Уповноваженою особу Фонду призначено Тетяну Старцеву.

Як повідомило НВ Бізнес джерело у ФГВФО, годину тому (17:30) банки, які входять до переліку кваліфікованих осіб, які можуть виводити з ринку неплатоспроможні фінустанови, отримали відповідні інформативні листи.

У прес-службі Діамантбанку на запит НВ Бізнес відповіли, що інформацією щодо проблем банку не володіють. Усі роз'яснення з цього приводу можна очікувати лише вранці 25 квітня 2017 року, повідомила прес-секретар банку Олена Головченко.

Станом на березень 2017 року основним акціонером банку вважався юрист та підприємець Ігор Керезь - 44,5% акцій банку. Ще 23,8% акцій володів бізнесмен Давид Жванія, решта акцій розподілена між 26 акціонерами.

Затриманий НАБУ за підозрою у корупції екс-нардеп Микола Мартиненко де-юре є власником банку з січня поточного року. Станом на березень 2017-го він володів часткою у 2,5% акцій.

Як повідомляв НВ Бізнес, НБУ надав статус проблемного Діамантбанку через недостатній рівень капіталу. У лютому 2017-го банк заявив, що планує найближчим часом збільшити свій капітал на 750 млн грн за рахунок додаткової емісії акцій. Участь у квітневому розміщенні акцій мав брати і Мартиненко.

У відповідності до графіку нової емісії, кошти мають бути зараховані на викуп акцій з 24 квітня.

"Станом на 01 квітня 2017 року Діамантбанк не забезпечив виконання заходів, передбачених планом реструктуризації, внаслідок чого банк не досяг мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу", - пояснили рішення про ліквідацію в НБУ.

За даними регулятора, 96% усіх вкладників Діамантбанку, а це 39 тис. осіб, отримають свої вклади в повному обсязі. Клієнти з більшими обсягами вкладів, ніж гарантовані 200 тис. грн, отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів обсягом близько 1,1 млрд грн.

Вибір редакції

Лонгріди

Сьогодні, 18:15

article_img
Як шведська поліція завойовувала довіру громадян
Події

Сьогодні, 20:45

article_img
Провісник Мережі. Як український кібернетик ледь не створив Інтернет
Інновації

Сьогодні, 20:00

article_img
Раптово. Технологія блокчейн виявилася вразливою для хакерів

Головне

Геополітика

Сьогодні, 15:40

article_img
Ми з вами! Головне із сильної промови Туска у Раді, виголошеної українською
Події

Сьогодні, 12:06

article_img
ГПУ проти НВ: учасники Медіаруху висловили обурення загрозою розкриття джерел видання
Бокс

Сьогодні, 15:09

article_img
Команда Усика запропонувала бій російському суперважковаговику