Людина із «сім’ї» Януковича намагається відібрати бізнес-центр у UniCredit Bank

21 липня 2016, 20:50
Unicredit Bank звинувачує компанію Проект-А у спробі  захоплення столичного бізнес центру Горизонт Парк (вул. Амосова, 12)

Про це повідомила голова правління української дочки банку Тамара Савощенко. За її словами, 2 липня поточного року приватний нотаріус Олег Щур, скориставшись начебто підробленим рішенням Окружного адміністративного суду Києва, анулював реєстрацію майнових прав банку на БЦ Горизонт Парк і зареєстрував будівлю на Проект-А. «Суддя, який нібито приймав рішення, перебував у відпустці у того дня», заявила вона.

Відео дня

Перереєстрацію Щур зробив наступного закінчення тримісячної заборони на доступ до Реєстру майнових прав, який наклав Мінюст у відповідь на аналогічну спробу перереєстрації Горизонт Парка у ніч із 18 на 19 лютого 2016-го.

Тоді після зміни прав власності керівництво Проект-А ввело на територію БЦ озброєну охорону. «А на першому поверсі розклеїли оголошення щодо необхідності термінового переоформлення договорів оренди із Проект-А», розповіла НВ Бізнес працівниця однієї із компаній, офіс якої розміщується у даному БЦ на правах анонімності.

За словами заступника міністра юстиції України з питань державної реєстрації Павла Мороза, міністерство відреагувало на заяву банку, невідкладно поновивши законні майнові прав банку. А щодо нотаріуса заведена кримінальна справа.

Перипетії навколо Горизонт Парк почалися ще у 2008 році, коли група компаній ІСА Прайм Девелопментс перестала обслуговувати кредит у розмірі $200 млн, який вона взяла в Укрсоцбанку за рік до того під будівництво БЦ. Як поясняли це тоді в ІСА, у компанії погіршилася платоспроможність через фінансову кризу.

Під час переговорів між позичальником і кредитором БЦ, який був у заставі під кредит, передали в заставу Фінексбанку, одним із власників якого є Сергій Осьмухін. Луганський банкір Осьмухін і голова правління ІСА Прайм Девелопментс Олександр Башенко добре знайомі. Наприклад, вони були очільниками та організаторами міжнародної велогонки Race Horizon Park та Федерації велоспорту України.

Окрім того, Фінексбанк та Осьмухіна пов’язують із командою екс-президента Віктора Януковича. Численні журналістські розслідування свідчать, що установа є зв’язуючою ланкою в системі легалізації доходів екс-чиновників, а її власник партнером сина скандального екс-генпрокурора Пшонки. Хоча офіційно це поки не доведено ні правоохоронними органами, ні Нацбанком.

Недивлячись на те, що компанія Проект-А (м. Дніпро) офіційно зареєстрована Віктора Ульянченка, ряд ЗМІ та у самому Укрсоцбанку пов’язуть її із Осьмухіним. Зокрема в переговорах з Укрсоцбанком Осьмухін представляв інтереси Проект-А, це підтверджують у самому банку.

І хоча сама Проект-А жодних юридичних прав на Горизонт Парк не має, на ранніх стадіях конфлікту компанія начебто виступала співінвестором будівництва БЦ, залученим Башенко. Проте усі документи інвестування були визнані судом незаконними. Проект-А жодних позовів по відношенню до ІСА чи до Башенка не висуває, і не стягує із забудовника які-небудь борги.

Сам Башенко свою причетність до Проект-А заперечує. «Проект-А належить іншим власникам. Ми бажаємо всім сторонам якнайшвидшого досягнення бізнес домовленостей, – коментує він судові позови. БЦ працює в штатному режимі. Найближчим часом буде відкрито довгоочікуваний зал боксу та єдиноборств, щоб всі мали можливість випустити пар, коли виникає бажання пограти в рейдерство», каже Башенко.

За словами Башенко БЦ Горизонт Парк продовжує бути у його власності. З іншого боку, на території БЦ є кілька будівель, що належить різним власникам, в тому числі три будівлі належать Укрсоцбанку. Наразі його охорона нейтралізувала «бажаючих пограти мускулами» і питання прав власності на першу вежу, а саме будівлю з юридичною адресою Амосова, 12 літера С, знаходиться «в площині правового спору, а не в площині, хто швидше закриється в будівлі зсередини».

ІСА Прайм Девелопментс за словами Башенко повністю виплатила кредит Укрсоцбанку. Проте в Укрсоцбанку із цим не згодні. За словами Савощенко, після того, як банк відібрав заставне майно і погасив частину боргу таким чином, то ІСА все одно лишилася винною банку $52 млн по тілу кредиту і нарахованих відсотках. Пеню банк вже не враховує у цю суму. Під несплачений кредит банк сформував резерви, таким чином вилучивши із обороту живі гроші.

Американська торговельна палата в Україні (АСС), офіс якої знаходиться у даному БЦ, закликає Міністерство юстиції активно використовувати наявні механізми для перегляду дій осіб, що здійснюють державну реєстрацію.
«У світлі боротьби із неправомірними діями, Американська торговельна палата в Україні наголошує на необхідності реалізації системної та всеохоплюючої судової реформи. Покращення інвестиційного клімату та подальший стрімкий ріст економіки країни неможливий без забезпечення належного захисту прав кредиторів та інвесторів», – наполягають в АСС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X