Авіапасажири опиняться під ковпаком

14 квітня 2016, 18:45
14 квітня 2016 року Європарламент у Страсбурзі прийняв рішення про створення системи збору даних авіапасажирів(PNR), повідомив Інтерфакс-Україна

Член Єврокомісії з внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос заявив під час вчорашніх дебатів, що європейська PNR дозволить службам безпеки виявляти і проводити більш детальний пошук для розпізнавання можливих бойовиків і терористів, які користуються літаком.

Відео дня

Партнер юридичної фірми Анте Андрій Гук пояснює, що тепер авіаперевізник відразу буде надавати інформацію європейським огранам влади, з метою запобігання тероризму або загроз національній безпеці. "Це буде стосуватися всіх українських пасажирів, які бронюють квитки у європейських авіаперевізників", - говорить Гук.

Збір інформації PNR буде проходити під час процедури бронювання квитків та реєстрації на рейс. Це будуть дані про дати рейсів, маршрути, інформацию про квитки, адресу пасажирів, відомості про багаж, оплату тощо.

Гук розповідає, що українці повинні розуміти, що, бронюючи квиток у європейського авіаперевізника, вони передаватимуть дані в загальноєвропейську базу. "На українських перевізників ця поширюватися не буде", - говорить Гук. Але не виключено, що в ході розвитку відносин між Україною та ЄС, можливе подальше приєднання до цієї системи.

Аврамопулос у своїй заяві зазначив, що захист персональних даних залишиться основоположною цінністю ЄС. "Ми не хочемо обмінюватися інформацією на шкоду основним правам людини", - сказав він. Аврамопулос також пообіцяв, що доступ до цих даних буде суворо обмежений. А термін їх зберігання складатиме півроку. Спеціальні відповідальні особи будуть здійснювати внутрішній контроль за використанням даних.

"Цей крок необхідний у зв'язку із зростанням загроз безпеці в Євросоюзі", - говорить Гук. За його словами, в США ці вимоги більш серйозні.

Тепер європейські авіаційні компанії повинні будуть передавати дані про пасажирів з 27 країн Євросоюзу, крім Данії. Так як вона в цьому проекті участі не бере.

Засновник і керівник консалтингової компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький каже, що впровадження системи особливо на ціну квитків не вплине. "Вартість може збільшитися максимум на $1", - говорить Ланецький.

На думку Гука, є ймовірність, що в майбутньому ця система не буде затребувана. Зберігати таку кількість даних затратно, а їх витік - це страшна річ", - каже юрист.

Показати ще новини
Радіо НВ
X