Лідери та аутсайдери банківської системи – інфографіка

17 травня 2016, 20:10
Національний банк оприлюднив річну фінансову звітність банків за 2015 рік. Найгірші результати показав російський Промінвестбанк, найприбутковішим виявився Сітібанк

Загальний збиток 109 платоспроможних на сьогодні, банків склав ₴71,9 млрд. При цьому, лише 42 із них закінчили минулий рік у мінусі. Решті вдалося вийти із кризи та зафіксувати прибуток, проте сукупний чистий дохід 67 прибуткових банків склав лише ₴4,9 млрд.

Відео дня

Якщо врахувати, що протягом січня-травня поточного року Нацбанк вивів із ринку ще сім банків, два із яких показали збитки (банк Хрещатик зі збитком в ₴1,2 млрд та Родовід Банк – із ₴127 млн), то реальний сукупний збиток банківської системи станом на 1 січня 2016 року можна оцінювати в ₴73,2 млрд.

Для порівняння, у 2014 році 158 діючих банків зафіксували збиток у розмірі ₴52,5 млрд, із них 52 банки були збитковими. Тоді за рік із банківської системи було виведено 22 банки (їхній сукупний збиток у фінзвітності не враховується).

Основним фактором, який зумовив негативний результат банківської діяльності – це необхідність формувати резерви під проблемні та безнадійні кредити. На це банки у минулому році направили ₴88,2 млрд.

Девальвація також внесла свої негативні корективи – на від переоцінки валюти гаманці власників банків схудли ще на ₴20 млрд.

Не можливо лишати без уваги і той факт, що на фоні скорочення доходів банків від кредитної діяльності, фінустанови продовжують нести високі адміністративні витрати. У 2015 році чистий процентний дохід банків склав ₴42,7 млрд, що на 18% (або ₴9 млрд)менше, ніж у 2014-му. Водночас, адмінвитрати та витрати на на обслуговування операційної діяльності склали ₴45,6 млрд. Із них лише ₴14,3 млрд пішли на заробітні плати персоналу.

Найбільший збиток у минулому році показав російський Промінвестбанк – ₴20,3 млрд (у 2014 році банк спрацював також у мінус – ₴3,5 млрд). Із них ₴18 млрд банк вимушений був направити у резерви під знецінення кредитів.

‘‘Переважно збитки пов’язані із втратою кредитів у зоні АТО, тому формування резервів було заздалегідь запланованим кроком. І як тільки акціонер прийняв рішення про капіталізацію банку, ми сформували резерви під них’’, – пояснює в.о. голови правління Промінвестбанка Владислав Кравець. За його словами, рішення про доформування резервів у 2016-му, залежатиме від подальшої ситуації в економіці країни.

Найприбутковішим банком минулого року на фоні кризи вкотре став Сітібанк, який заробив ₴1,6 млрд (минулого року банк прибуток склав ₴1,4 млрд). Від офіційних коментарів заступник голови правління Сітібанка Владислав Сочинський відмовляється.

Допомагає показувати стабільно прибуткову роботу банку ведення банківської діяльності за стандартами банківської справи, впевнені в банку. Основним чином фінустанова заробляє на кредитуванні юридичних осіб, переважно іноземних компаній. Від так банк не несе суттєвих витрат на обслуговування проблемних кредитів. Також не високі у банка адміністративні витрати, оскільки потреби у великому штаті працівників та відділеннях у фінустанови немає, бо немає і роздрібного бізнесу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X