Лідери та аутсайдери банківської системи – інфографіка

42 банки
Фото: hermescredit.com

42 банки "завалили" банківську систему

Національний банк оприлюднив річну фінансову звітність банків за 2015 рік. Найгірші результати показав російський Промінвестбанк, найприбутковішим виявився Сітібанк

Загальний збиток 109 платоспроможних на сьогодні, банків склав ₴71,9 млрд. При цьому, лише 42 із них закінчили минулий рік у мінусі. Решті вдалося вийти із кризи та зафіксувати прибуток, проте сукупний чистий дохід 67 прибуткових банків склав лише ₴4,9 млрд.

Якщо врахувати, що протягом січня-травня поточного року Нацбанк вивів із ринку ще сім банків, два із яких показали збитки (банк Хрещатик зі збитком в ₴1,2 млрд та Родовід Банк – із ₴127 млн), то реальний сукупний збиток банківської системи станом на 1 січня 2016 року можна оцінювати в ₴73,2 млрд.

Для порівняння, у 2014 році 158 діючих банків зафіксували збиток у розмірі ₴52,5 млрд, із них 52 банки були збитковими. Тоді за рік із банківської системи було виведено 22 банки (їхній сукупний збиток у фінзвітності не враховується).

Основним фактором, який зумовив негативний результат банківської діяльності – це необхідність формувати резерви під проблемні та безнадійні кредити. На це банки у минулому році направили ₴88,2 млрд.

Девальвація також внесла свої негативні корективи – на від переоцінки валюти гаманці власників банків схудли ще на ₴20 млрд.

Не можливо лишати без уваги і той факт, що на фоні скорочення доходів банків від кредитної діяльності, фінустанови продовжують нести високі адміністративні витрати. У 2015 році чистий процентний дохід банків склав ₴42,7 млрд, що на 18% (або ₴9 млрд)менше, ніж у 2014-му. Водночас, адмінвитрати та витрати на на обслуговування операційної діяльності склали ₴45,6 млрд. Із них лише ₴14,3 млрд пішли на заробітні плати персоналу.

Найбільший збиток у минулому році показав російський Промінвестбанк – ₴20,3 млрд (у 2014 році банк спрацював також у мінус – ₴3,5 млрд). Із них ₴18 млрд банк вимушений був направити у резерви під знецінення кредитів.

‘‘Переважно збитки пов’язані із втратою кредитів у зоні АТО, тому формування резервів було заздалегідь запланованим кроком. І як тільки акціонер прийняв рішення про капіталізацію банку, ми сформували резерви під них’’, – пояснює в.о. голови правління Промінвестбанка Владислав Кравець. За його словами, рішення про доформування резервів у 2016-му, залежатиме від подальшої ситуації в економіці країни.

Найприбутковішим банком минулого року на фоні кризи вкотре став Сітібанк, який заробив ₴1,6 млрд (минулого року банк прибуток склав ₴1,4 млрд). Від офіційних коментарів заступник голови правління Сітібанка Владислав Сочинський відмовляється.

Допомагає показувати стабільно прибуткову роботу банку ведення банківської діяльності за стандартами банківської справи, впевнені в банку. Основним чином фінустанова заробляє на кредитуванні юридичних осіб, переважно іноземних компаній. Від так банк не несе суттєвих витрат на обслуговування проблемних кредитів. Також не високі у банка адміністративні витрати, оскільки потреби у великому штаті працівників та відділеннях у фінустанови немає, бо немає і роздрібного бізнесу.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: