Крок вперед. Навіщо Мінінфраструктури знизило аеропортові збори в Борисполі

22 червня 2017, 18:25
Міністерство інфраструктури України скоротило аеропортові збори за обслуговування пасажирів в міжнародному аеропорту Бориспіль майже на чверть - до $13

Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Відповідний наказ міністерства був опублікований 20 липня в офіційному віснику України №48 і набув чинності з дня його офіційного опублікування.

Відео дня

За словами Омеляна, наказом передбачено зменшення зборів, істотні знижки всім авіакомпаніям за нові рейси в нові аеропорти. "Це - стимуляція зростання авіаперевезень, вільна конкуренція, а для пасажирів - дешеві квитки, великий вибір і зручні авіаперельоти", - пояснив він.

Згідно з текстом наказу, міністерство має намір скоротити аеропортові збори в Борисполі для міжнародних сполучень на 23,5%, або на $4 (до $13) за кожного відправленого пасажира. Аеропорту ж буде надано право на застосування понижувальних коефіцієнтів до граничних ставок зборів при виконанні нових і чартерних рейсів.

При цьому, незмінними залишаються ставки тарифів за обслуговування транзитних пасажирів - $8,5 і за обслуговування пасажирів внутрішніх рейсів - $2,5.

На думку генерального директора міжнародного аеропорту Бориспіль Павла Рябікіна, відбулася важлива подія для всього авіаційного ринку. За його словами, тепер всі авіакомпанії, що вилітають з аеропорту, з 20 червня отримають зниження збору за пасажирське обслуговування, Rainair отримає запитувані ними $7,5 на нові для аеропорту напрямки. А Бориспіль вийде на планове зниження доходів до 8% у другому півріччі цього року.

"Ми вважаємо, що зниження збору за пасажирське обслуговування в комплексі з нашою дисконтною програмою буде стимулювати перевізників літати частіше, возити більше, відкривати нові напрямки і в обов'язковому порядку знижувати ціни на квитки. Врешті виграти повинен пасажир", - пояснив Рябікін.

Це робиться виключно для того, щоб в аеропорт міг прийти ірландський лоукостер Ryanair, розповів НВ Бізнес директор консалтингової компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький. Через зниження зборів виграють також і всі інші авіаперевізники. "Тобто базова ставка зменшується абсолютно всім і найбільше виграє на сьогоднішній момент - МАУ. Адже у МАУ найбільший обсяг пасажирів, вони досить велику суму грошей будуть економити від цього зниження", - констатує він.

Однак, партнер юридичної фірми АНТЕ (з питань авіації) Андрій Гук зазначає, це зниження аеропортових зборів дуже важливе не так для приходу Ryanair, як для авіаринку взагалі. Оскільки це все-таки основний аеропорт країни, і зменшення збору, а також можливість отримання прозорих і однакових для всіх знижок означає, що авіакомпанії отримали стимул відкривати нові рейси, нарощувати пасажиропотік і невелику можливість зменшувати вартість квитків для кінцевого пасажира.

Міністр інфраструктури висловив надію, що тепер аеропорт Бориспіль зможе перевезти 20 млн пасажирів і стати справжнім хабом.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На думку Ланецького, міністр не розуміє, про що говорить. Якщо говорити просто про транзитний хаб, то МАУ вже створив його в аеропорту. Вже кожен третій пасажир в аеропорту Бориспіль - транзитний. Такий показник в найбільших в Європі транзитних хабах - Амстердамі та Франкфурті. За кількістю і відсотком транзитних пасажирів ми випереджаємо Варшаву.

Експерти відзначають, що обслужити 20 мільйонів пасажирів найближчим часом не буде реально. Але сьогодні є кілька факторів, які зараз дуже сильно сприяють тому, щоб стався на ринку великий поштовх. А головний поштовх - це безвізовий режим з Європою. Низка іноземних авіакомпаній заходять на український ринок, відкривають нові рейси і нарощують їх кількість.

Для того, щоб аеропорт виріс, як хаб, треба було тоді знижувати і транзитний збір. А транзитний збір - єдиний, який залишився. Ланецький зазначає, що 20 млн пасажирів дійсно будуть в аеропорту Бориспіль. Але це буде лише до 2020-го року. І станеться це в тому разі, якщо МАУ і далі продовжить тут розвивати хаб. Якщо ж тут не буде базового національного перевізника, який займається транзитними пасажирами і якщо ж МАУ відмовиться від транзитної моделі, то тут же впаде транзитний пасажиропотік. "У МАУ зараз 60% потоку - це транзитні пасажири. Ніякий лоукостер не забезпечить такого зростання найближчим часом. Ryanair до 2020-го року буде возити з України 3-4 млн пасажирів. Але 3-4 млн, це не 10, які треба буде Борисполю додати", - пояснює Ланецкий.

За словами Гука, поштовх в 20-30% в найближчі два сезони ми побачимо точно. Однак, якщо зараз зайдуть лоукости і наростять істотно пасажиропотік, саме наростять, а не перерозподілять той пасажиропотік, що є. "Тоді протягом 2-3 років є всі шанси домогтися показника в 20 млн пасажирів. Тому робиться акцент на знижки, які авіакомпанія отримає саме за нові рейси. Тому що саме там сидить новий пасажиропотік", - робить висновок Гук.

Показати ще новини
Радіо NV
X