Криза в Україні грає на руку транснаціоналам – Перша шпальта

10 жовтня 2016, 18:23
Coca-Cola та інші глобальні гравці активно нарощують свою частку ринку

Зараз дуже сприятливий час для розвитку на українському ринку бізнесу таких міжнародних компаній, як Coca-Cola, заявив генеральний менеджер цієї компанії в Україні Роджер Гаунтлет, в інтерв'ю програмі Перша шпальта (ПШ).

Відео дня

"Коли все добре, всім добре. А у важкі часи, ті хто краще організований, краще фінансуються, мають більш чітку стратегію, маю більше шансів збільшити свою частку ринку", – розповів топ-менеджер.

Уточнити, яку частку займає компанія на українському ринку він відмовився, оскільки це конфіденційна інформація. Але зазначив, що темпи її зростання в Україні найбільші серед всіх 206 ринків, на яких присутня Coca-Cola.

За словами Гаунтлета, обсяг ринку безалкогольних напоїв в Україні зменшується. А частку його і інші великі компанії збільшують за рахунок зменшення продажів виробників бутильованої води і соків. «Якщо подивитися на ринок готових до вживання безалкогольних напоїв, то тут вже залишилося усього три основних гравці: два міжнародного рівня, включаючи нашу компанію, і один локальний», – говорить голова українського підрозділу Coca-Cola.

Така ситуація пояснюється в першу чергу зниженням купівельної спроможності українців, які намагаються купувати лише найнеобхідніше. «Якщо раніше в середньому чеку нашого покупця було вісім позицій, то сьогодні менше шести. При чому це товари, так званої соціальної групи», – говорить керівник торгової мережі NOVUS Ігор Ланда.

"Ми спостерігаємо тенденцію здешевлення у всьому – не тільки лінійки товарів. Але у всьомук: дешеві площі, дешеві декорації, дешева атмосфера", – говорить Юлія Пилипенко, директор з продажу мережі МЕТРО в Україні.

Такий стан справ, звичайно, позначається і на виручці Coca-Cola, яка вважає її в доларах. «Але коли ситуація в економіці покращиться, у нас з'явиться більше можливостей скористатися своєю збільшеною часткою», – говорить Гаунтлет.

Також у програмі дивіться інтерв'ю президента українського державного авіабудівного підприємства "Антонов", а також спецрепортаж, присвячений протистоянню силовиків з IT-індустрією.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X