Криворізький "безвіз": металурги та шахтарі вимагають зарплатні по 1 тис. євро

11 травня 2017, 19:07
У Кривому Розі працівники гірничо-металургійної галузі розпочали протести та наполягають на підвищенні зарплат до європейського рівня

Працівники низки підприємств Кривого Рогу розпочали акції протесту, вимагаючи підвищення зарплат. Про це НВ Бізнес повідомив голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло Волинець.

Відео дня

За його словами, ще 4 травня гірники чотирьох копалень і шахтоуправління Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК), відпрацювавши зміну, залишилися під землею. Їх змінила наступна зміна, теж відпрацювавши та залишившись на своїх робочих місцях. Вони вимагали підвищення зарплатні на 50%, але адміністрація погоджувалася лише на 20%.

Потім, розповів Волинець, пішла ланцюгова реакція. Гірники двох шахт Євраз Суха Балка також висунули вимоги про підвищення зарплатні. Відчувши, що їхні вимоги легковажать, під землею почали залишатися працівники різних змін. І тепер їх близько 400, зазначив голова НПГУ.

Адміністрація Євраз Суха Балка з запізненням відреагувала, запропонувавши поступку у вигляді підвищення зарплат на 12%. Тоді як на КЗРК протестувальники добилися 20%. Шахтарі закликали приєднатися до протестів своїх дружин і дітей, зараз там іде мітинг, наголосив Волинець.

Незалежні профспілки закликали приєднатися до протестів і працівників АрселорМіттал Кривий Ріг. Прийшло приблизно дві тисячі, що немало для такого підприємства, зазначив голова НПГУ. Головна вимога – підняти зарплати до рівня 1 тис. євро. Також протестувальники наполягають на отриманні 3 тис. грн. на оздоровлення при виході у відпустку.

Волинець розповів, що ще в 2012 році шахтарі отримували зарплати в еквіваленті $1-1,5 тис. За останні три року гривня знецінилася і власники експортно орієнтованих підприємств "отримують велику вигоду" на такій різниці. Адже гривня знецінилася на 300%, а зарплати піднімалися на 12-15%. Терпець увірвався, коли піднялися комунальні платежі, зазначив голова НПГУ. "Треба вести перемовини та поетапно піднімати зарплати", - переконаний Волинець.

Заступник гендиректора АрселорМіттал Кривий Ріг Володимир Ткаченко розповів, що сьогодні на підприємстві пройшов мітинг. За його словами, керівництво та профспілки зараз ведуть переговори. Він зазначив, що підвищення зарплат на АрселорМіттал Кривий Ріг відбувалося щороку. Ткаченко підтвердив, що протестувальники вимагають підвищення зарплат до рівня 1 тис. євро. За його словами, середній рівень заробітків на підприємстві – понад 8 тис. грн./міс.

Прес-служба АрселорМіттал Кривий Ріг сьогодні ввечері повідомила, що керівництво підприємства отримало перелік вимог від своїх працівників. Сторони домовилися, що нову систему оплати праці затвердять на конференції 26 травня 2017 року. Зараз металургійний комбінат працює у штатному режимі, зазначили в прес-службі АрселорМіттал Кривий Ріг.

Копальні Євраз Суха Балка в Кривому Розі сьогодні зупинилися, повідомила прес-служба компанії. Причина – щоб не наражати на небезпеку близько 300 гірників шахт Ювілейна і ім. Фрунзе.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X