КрАЗ втратив великий контракт

27 квітня 2016, 14:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Український автомобілебудівний завод КрАЗ не отримає очікуваного раніше контракту на 700 автомобілів від Міноборони. Замість цього завод виробить тільки 50 одиниць техніки

Про це повідомив народний депутат Олег Ляшко на своїй сторінці в Facebook.

Депутат пояснив, що в кінці 2015 року Держоборонзамовлення в режимі суворої секретності уклав договір про купівлю 120 автомобілів марки МАЗ, які збираються на заводі "Богдан" у Черкасах, який належить президенту Петру Порошенку. За словами Ляшка, колишній директор Богдана Олег Гладковський (Свинарчук) був раніше призначений президентом, як перший заступник секретаря РНБО, який відповідає за військово-промисловий комплекс. "Тобто, як бачимо, сам у себе купує техніку за бюджетний кошт", - пояснює Ляшко.

Відео дня

Прес-секретар АвтоКрАЗ Діна Стєганцева розповіла НВ, що машини МАЗ і КрАЗ не відрізняються за технічними характеристиками. За її словами, МАЗ дорожче на 10-25%, в залежності від моделі. "МАЗ дає гарантію на свої автомобілі тільки один рік, у той час, як КрАЗ дає на п'ять років", - говорить Стєганцева.

За словами директора аналітичної групи AUTO-Consulting Олега Омельницького, автомобілі МАЗ програють по своїм технічним характеристикам КрАЗам. Автомобілі КрАЗ були спеціально створені для армії ще в кінці 80-х років, проходили жорсткі випробування при температурних діапазонах від +50 до -50 градусів. "Це дуже надійні і міцні автомобілі", - говорить Омельницький. За його словами, їх головна перевага – навіть при наїзді на міну у тих, хто знаходиться в кабінеті, є шанс уціліти. "Весь вибуховий удар в силу конструкції йде на двигун, а не в автомобіль", - пояснює він.

Омельницький нагадує, що КрАЗ поставлявся в різних варіаціях у 80 країнах світу, саме як армійські автомобілі. "КрАЗ як вантажівка - для міжнародних перевезень не годиться, але як армійський автомобіль - він є одним з найбільш вдалих", - говорить Омельницький. МАЗ ж, навпаки, призначений для вантажних перевезень.

Строк поставки автомобілів МАЗ був намічений на лютий 2016 року. Через невиконання замовлення у встановлені терміни вони були продовжені до кінця квітня 2016 року, але без пред'явлення штрафу.

Стєганцева пояснює, що КрАЗу, щоб стати на озброєння і поставити модель КрАЗ-6322 і КрАЗ-5233, аналоги яких будуть збирати, довелося два роки проходити необхідні випробування, які не проводилися з автомобілями МАЗ. «КрАЗ пройшов всю процедуру постановки на озброєння Міністерства оборони України», - говорить Стєганцева.

У Міністерстві оборони причини закупівель Мазу поки не прокоментували.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X