КрАЗ втратив великий контракт

27 квітня 2016, 14:17
99
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

КрАЗ не отримає замовлення на 700 автомобілів від Міноборони

Український автомобілебудівний завод КрАЗ не отримає очікуваного раніше контракту на 700 автомобілів від Міноборони. Замість цього завод виробить тільки 50 одиниць техніки

Про це повідомив народний депутат Олег Ляшко на своїй сторінці в Facebook.

Депутат пояснив, що в кінці 2015 року Держоборонзамовлення в режимі суворої секретності уклав договір про купівлю 120 автомобілів марки МАЗ, які збираються на заводі "Богдан" у Черкасах, який належить президенту Петру Порошенку. За словами Ляшка, колишній директор Богдана Олег Гладковський (Свинарчук) був раніше призначений президентом, як перший заступник секретаря РНБО, який відповідає за військово-промисловий комплекс. "Тобто, як бачимо, сам у себе купує техніку за бюджетний кошт", - пояснює Ляшко.

Прес-секретар АвтоКрАЗ Діна Стєганцева розповіла НВ, що машини МАЗ і КрАЗ не відрізняються за технічними характеристиками. За її словами, МАЗ дорожче на 10-25%, в залежності від моделі. "МАЗ дає гарантію на свої автомобілі тільки один рік, у той час, як КрАЗ дає на п'ять років", - говорить Стєганцева.

За словами директора аналітичної групи AUTO-Consulting Олега Омельницького, автомобілі МАЗ програють по своїм технічним характеристикам КрАЗам. Автомобілі КрАЗ були спеціально створені для армії ще в кінці 80-х років, проходили жорсткі випробування при температурних діапазонах від +50 до -50 градусів. "Це дуже надійні і міцні автомобілі", - говорить Омельницький. За його словами, їх головна перевага – навіть при наїзді на міну у тих, хто знаходиться в кабінеті, є шанс уціліти. "Весь вибуховий удар в силу конструкції йде на двигун, а не в автомобіль", - пояснює він.

Омельницький нагадує, що КрАЗ поставлявся в різних варіаціях у 80 країнах світу, саме як армійські автомобілі. "КрАЗ як вантажівка - для міжнародних перевезень не годиться, але як армійський автомобіль - він є одним з найбільш вдалих", - говорить Омельницький. МАЗ ж, навпаки, призначений для вантажних перевезень.

Строк поставки автомобілів МАЗ був намічений на лютий 2016 року. Через невиконання замовлення у встановлені терміни вони були продовжені до кінця квітня 2016 року, але без пред'явлення штрафу.

Стєганцева пояснює, що КрАЗу, щоб стати на озброєння і поставити модель КрАЗ-6322 і КрАЗ-5233, аналоги яких будуть збирати, довелося два роки проходити необхідні випробування, які не проводилися з автомобілями МАЗ. «КрАЗ пройшов всю процедуру постановки на озброєння Міністерства оборони України», - говорить Стєганцева.

У Міністерстві оборони причини закупівель Мазу поки не прокоментували.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Економіка

Сьогодні, 13:50

article_img
Нав'язане рекламою. Україна відмовилася від більшості радянських ГОСТів
Події

Вчора, 15:50

article_img
У підземеллі Львова знайшли середньовічний меч - відео
Інновації

Сьогодні, 09:38

article_img
Тепер фізика. Ілон Маск запропонував вирити тунель для нового колайдера

Головне

Події

Сьогодні, 10:21

article_img
Через снігопад паралізовано рух трасою Одеса - Київ
Політика

Сьогодні, 10:35

article_img
Провідний соціолог назвав "секрет електорального успіху" Тимошенко
Геополітика

Вчора, 17:32

article_img
Путін прокоментував можливість підписання мирного договору з Японією