Кому підвищать пенсії з початку липня

21 червня 2018, 15:57

Близько мільйона українців отримають підвищені пенсії. Це станеться вже з 1 липня, повідомив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

Виплати збільшаться для трьох категорій громадян - уточнили у Пенсійному фонді. Керівник управління методологічного забезпечення департаменту пенсійного забезпечення Світлана Шута в коментарі Радіо НВ уточнила: перерахунок запланований для донорів, пенсіонерів, які не мали мінімального страхового стажу та особам, які отримують максимальні пенсії.

Відео дня

Обсяги перерахунку для трьох категорій будуть різними. А от наступне підвищення пенсій заплановане вже з 1-го грудня. З початку зими мінімальна пенсія становитиме майже 1,5 тис. грн, відзначили у Пенсійному фонді.

Пенсійна реформа вирівняла пенсійне забезпечення для різних категорій пільговиків, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. За його словами, чорнобильці вимагають збільшення пенсійного забезпечення втричі у порівнянні з категоріями, які до них прирівнюються. Але в результаті пенсійної реформи привілейованих груп вже немає, нагадав міністр.

"Інваліди війни і ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії - це рівнозначні категорії. Але в пенсійному забезпеченні чорнобильці мали перевагу над інвалідами. якщо ми на йдемо,..то завтра ми повинні дати відповідь інвалідам війни, чому їм не підвищують (пенсію - НВ) втричі”, - відзначив Рева.

Він також додав, що пенсії для переселенців не заморожували, і всі, хто пройшов верифікацію, отримують виплати.

Останні півтора роки підвищення мінімальних пенсій або мінімальних зарплат призводить до підвищення цін на товари. Про це у коментарі Радіо НВ заявив головний експерт групи фінансового сектору та пенсійної системи Реанімаційного пакету Реформ Руслан Чорний.

Особливо підвищувалися ціни на товари, які не входять до споживчого кошику. Окремі групи товарів подорожчали до 70%. Нерідко за підвищенням мінімальних виплат стоять політичні амбіції, проте це позначається на інфляції.

За його словами, Кабмін та політики “граються на настроях населення” і підвищують їм мінімальну зарплату та пенсію для того, щоб підвищити свою популярність.

“Вони хочуть перекрити ту рецесію, що вже відбулася. Але підвищення мінімальної зарплати чи пенсії спричиняє нову хвилю інфляції”, - підкреслює Чорний.

Втім якщо врахувати тіньову економіку України, підвищення мінімальних виплат - виправдане - додав Чорний. Адже за його оцінкою тіньовий сектор зростає більше, ніж український ВВП.

Нагадаємо, що цього року підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, заплановано в бюджеті тричі. З першого січня, з першого липня і з першого грудня. З першого липня мінімальні виплати становитимуть 1435 грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У результаті минулорічної пенсійної реформи пенсії перерахували для більш ніж 10 млн осіб. При цьому врахували індивідуальні показники їхнього заробітку та страхового стажу.

Показати ще новини
Радіо NV
X