Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Кого ще можна віддати Газпрому, окрім Тимошенко

11 квітня 2017, 19:45
4174
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Саме Тимошенко відповідальна за газові борги України перед Москвою, вважають експерти

У експертів викликала здивування заява голови уряду Володимира Гройсмана про те, що в разі програшу НАК Нафтогаз судового позову від Газпрому з Москвою треба розплатитися… Юлією Тимошенко

НВ Бізнес попросив прокоментувати представників ділових кіл слова прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про суд між Нафтогазом і Газпромом, який триває у Стокгольмі. Голова уряду висловив надію, що Нафтогаз переможе і йому не доведеться повертати багатомільярдні борги Газпрому.

Якщо ж українська компанія програє, то Гройсман готовий віддати Газпрому Юлію Тимошенко, бо, за його словами, всі сумнівні угоди підписала саме вона, коли очолювала уряд.

НВ Бізнес опитав експертів, кого ще вони готові віддати в разі програшу Нафтогазу в суді у Стокгольмі.

Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії:

Як би не привабливо звучала ця ідея, але ми мусимо будувати правову державу, де немає місця торгівлі людьми.

Ростислав Кравець, старший партнер юридичної компанії Кравець та партнери:

Я, в принципі, не проти. Якщо замість газу Україні можна буде віддати Юлію Тимошено, то ще можна буде віддати і самого Гройсмана, і Арсена Авакова (міністра внутрішніх справ) і Андрія Парубія (спікера Верховної Ради). Навіть Валерію Гонтареву (поки що голову Нацбанку) готовий віддати.

Толку від них в Україні все одно ніякого, ніякої користі вони не приносять. Якщо нам пробачать газові борги, то це досить непогана ціна.

Алекс Ліссітса, президент Українського клубу аграрного бізнесу:

Віддати можна було би багато кого. Якщо порахувати за 25 років незалежності, то одним ешелоном Київ-Москва не обійдеться. Тих, які за ці роки продавали Україну та паплюжили нашу державу, насправді дуже багато.

Якщо чесно, мене дивують такі вислови прем’єр-міністра про одного з найпопулярніших політиків України. Щоб там не говорили про Юлію Тимошенко, на сьогодні вона є лідером парламентської фракції. Як на мене, такі висловлювання є недоречними.

Ігор Мазепа, генеральний директор інвесткомпанії Concorde Capital:

Віддати Тимошенко – це означає віддати ще близько 25% населення України, які її обожнюють…

Ну, ще можна віддати Ляшка (голову Радикальної партії). Половину Верховної Ради можна віддати – це ж цінний "товар". За багатьох наших популістів можуть заплатити добрі грошенята.

Юрій Яковенко, голова правління інвесткомпанії Eavex Capital:

Якби її (Тимошенко) взяли, то це був би ідеальний варіант. Адже вона сама створила цю ситуацію (газові борги), тож нехай за неї відповідає, врешті-решт.

Тимошенко та ще Віктор Ющенко (екс-президент) доклали руку, щоби поламати вигідний для України газовий контракт, який уклав ще Леонід Кучма (попередник Ющенка на посту президента).

В прес-службі партії Блок Юлії Тимошенко заяву Гройсмана коментувати відмовилися.