Китай побудує нову залізницю в Україні

15 квітня 2016, 20:27
Міністерство інфраструктури України готує меморандум з найбільшим китайським інвестором для розвитку залізничного сполучення за напрямком Київ – Львів – Варшава – Берлін та Київ – Одеса

Про це, 15 квітня, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За словами в.о. голови правління Укрзалізниці Євгена Кравцова, якщо проект в майбутньому буде реалізований, це дозволить значно збільшити швидкість сполучення між містами. Таким чином буде створено швидкісний транспортний коридор в Східну Європу, зазначає Кравцов.

Відео дня

Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк додає, що проект буде привабливим і для туристичних компаній. Проект поїзду до Одеси, може і не окупитися, оскільки його доведеться повністю робити під європейську колію. "Потрібно буде практично перекласти шлях", - каже Вовк.

Кравцов не бачить проблеми у зміні колії. Він наводить приклад високошвидкісного сполучення між Іспанією і Францією. "Там використовується спеціальна система швидкої зміни колісних пар, яка дозволяє швидкісним поїздам практично без втрати часу проходити маршрут", - пояснює Кравцов. Вовк додає, що набагато більш підготовленим є проект добудови колії до Львова.

Міністр зазначив, що поїзд у напрямку Київ-Одеса буде також в Крим, коли його повернуть Україні.

Вовк розповідає, що китайські інвестори зараз активно розвивають швидкісний рух в інших країнах. Наприклад, вони активно будують високошвидкісні лінії в Східній Азії. Він нагадує про проект створення швидкісного залізничного коридору між Угорщиною та Сербією. Як правило такі проекти створюються на китайські кредити, на китайському обладнанні та за китайськими технологіями, пояснює Вовк.

"Україна в цілому є перспективною країною для високошвидкісного залізничного руху", - впевнений Кравцов. Проте, жодних інших подробиць проекту міністр не повідомив.

Нагадаємо, в березні уряд Львова повідомив про плани будівництва вузькоколійної залізниці до Варшави.

Показати ще новини
Радіо НВ
X