Кінець епохи двигуна внутрішнього згорання і літаючий автомобіль – світові автоновини
1BMW кинув виклик Tesla
Німецький автовиробник BMW має намір випустити електричні двигуни для всіх своїх люксових моделей. Про це повідомляє видання MarketWatch.
"Ми будемо систематично електрифікувати всі свої марки і моделі машин", - заявив виконавчий директор BMW Гаральд Крюгер.
Сьогодні BMW випускає лише автомобілі з електричними двигунами лінійки i3 (міський автомобіль невеликих розмірів) і i8 (спортивний автомобіль).
Експерти автомобільного ринку дуже високо оцінюють якість і комфорт цих машин. І оснащення електромоторами більш популярних моделей, включно з позашляховиками, може суттєво збільшити попит на продукцію баварського виробника.
Раніше повідомлялося про те, що в 2019 році з'явиться електрична версія моделі Mini, а в 2020 році – кросовера BMW X3.
2Німеччина обговорює відмову від традиційних двигунів до 2030 року
Верхня палата парламенту Німеччини (Бундесрат), запропонувала з 2030 року заборонити використання на німецькому ринку автомобілів з бензиновими і дизельними двигунами. А також звернулася до Європейської комісії з ініціативою поширити цю вимогу на загальноєвропейському рівні. Про це повідомляє журнал Der Spiegel.
Заступник голови фракції Партії зелених в Бундестазі Олівер Крішер, пояснив, що це необхідно для виконання вимог підписаної в Парижі Глобальної угоди про запобігання кліматичним змінам. Зараз її ратифікували сім країн ЄС, включно з Німеччиною. І вона має набути чинності з 4 листопада цього року.
За паризькою угодою Німеччина зобов'язується до 2050 року знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 95%. Згідно з повідомленням телерадіокомпанії Deutsche Welle, зараз завдяки державній підтримці, у ФРН помітні серйозні успіхи у сфері розвитку електротранспорту.
У квітні 2016 року уряд Німеччини повідомляв, що до 2020 року в країні буде не менш 1 млн електромобілів. Зараз у країні експлуатується близько 25 тис. електромобілів і близько 130 тис. машин з гібридними двигунами.
3Suzuki і Toyota об'єднуються
Японські автомобільні компанії Suzuki і Toyota заявили про спільні плани роботи над новими автомобільними системами безпеки та підвищенням їх екологічності, повідомляє галузеве видання Motor.
Автовиробники зазначили, що про злиття або взаємний викуп акцій мова не йде. Вони також запропонували приєднатися до угоди іншим компаніям.
Компанії не розголошують ніякої детальної інформації про співпрацю. У Suzuki розповіли, що компанія відчуває зростання почуття невпевненості через те, що постійно з'являються нові просунуті технології у конкурентів. А в сфері власних розробок у неї є суттєве відставання.

Toyota, своєю чергою, боїться відстати від конкурентів у Північній Америці і Європі, які розвивають вигідну співпрацю з іншими компаніями з питань стандартизації.
Toyota спільно працює над розробкою спорткара з BMW. Suzuki, своєю чергою, мала невдалий досвід співпраці з Volkswagen – раніше японці розірвали угоду і були змушені викупити у німців свої акції майже за $4 млрд.
Варто також відзначити, що в середині 2016 року Suzuki звинуватили в маніпуляціях з даними про витрату палива. Раніше, аналогічна ситуація сталася з іншим японським автовиробником Mitsubishi. В результаті скандалу акції Mitsubishi впали на 43%, після чого 34% цінних паперів компанії викупив інший японський автовиробник – Nissan.
4Maserati створить власний електромобіль
Італійська компанія Maserati збирається до 2019 року розробити електричну модифікацію одного з своїх серійних автомобілів. Про це повідомляє галузеве видання Car and Driver.
Нагадаємо, що вперше про це стало відомо в червні цього року, коли генеральний директор концерну Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Серджіо Маркіоне заявив, що концерн міг би скористатися бізнес-моделлю американської компанії Tesla Motors. І розпорядився в найближчі роки розробити електромобіль люксового бренду Maserati.
Через кілька місяців, аналітики концерну FCA дійшли висновку, що конкуренція з Tesla Motors на світовому ринку не є перспективною ідеєю.
Їхні слова підтвердив і голова інжинірингового відділу Maserati Роберто Фіделі. Він додав, що в сегменті електромобілів компанії доведеться починати з нуля. І тому доцільніше було б зробити клієнтам Maserati більш оригінальну пропозицію, ніж аналоги машин Tesla.
Також Фіделі зізнався, що створення електрокара в дусі Maserati буде досить складним завданням одразу через кілька причин. По-перше, один з головних компонентів, які формують уявлення про автомобілі цього бренду, є характерний звук двигуна, якого у електромотора просто немає. А також збільшена маса екологічних машин (порівняно з бензиновими і дизельними аналогами), що дуже заважає насолоджуватися самим процесом водіння, вважає Фіделі.
Раніше керівництво FCA планувало створити електричну модифікацію для купе Alfieri Maserati. Чи залишаються ці плани в силі, не відомо.
5У 2017 році можна буде купити літаючий автомобіль
Словацька компанія AeroMobil наступного року почне виробництво незвичайного транспортного засобу. Про це повідомляє чеське видання aktualne.cz
Літаючий автомобіль словаки почали створювати ще в 1990 році. Через 27 років AeroMobil 3.0 можна буде купити приблизно за 200 тис. євро. Він зроблений на сталевій просторовій рамі і комплектується оппозитним 100-сильним двигуном Rotax 192, який працює на 95-му або 98-му бензині.
Заявлена виробником максимальна швидкість літаючого автомобіля на дорозі – 160 км за годину, а в повітрі – 200 км за годину. Для того, щоб підняти в повітря AeroMobil 3.0, необхідна пряма ділянка дороги довжиною не менше 300 метрів.
Витрата палива літаючого автомобіля при їзді по дорозі поки не розкривається. Однак, відомо, що за 100 км польоту літаючий автомобіль витрачає в середньому 15 літрів палива. А максимальна дальність перельоту без дозаправки становить 700 км.
Варто також зазначити, що для керування цим транспортним засобом, крім посвідчення водія, знадобиться ще й ліцензія пілота.