Кількість скарг на рейдерство зменшилася у 10 разів – Перша Шпальта

25 лютого 2017, 18:16
Новий антирейдерський закон, який вступив в силу 2 жовтня, дозволяє власникам більш ефективно захищатися від нападів зловмисників та кіберзлочинців

«Після набуття чинності антирейдерського закону кількість скарг на рейдерські дії зменшилася в 10 разів», – зазначив він.

Закон набрав чинності 2 жовтня 2016 року. Він передбачає кримінальну відповідальність за неправомірні дії державного реєстратора або нотаріуса, який виконує ці функції, у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років. Раніше такої відповідальності не було.

Відео дня

Мороз зазначає, що після набуття чинності нового закону Антирейдерська комісія при Мін'юсті отримала всього 60 скарг на неправомірні дії реєстраторів. І тільки три з них мали ознаки рейдерства.

Одна з таких скарг, наприклад, стосувалася 52 квартир, які реєстратор переписав на іншого власника. Комісія скаргу задовольнила, і квартири повернулися законним власникам.

Новий закон також посилив захист реєстрів. Зокрема, він зобов'язав усіх нотаріусів перейти на використання нових цифрових ключів, що робить перереєстрацію майна хакерськими методами практично неможливою, зазначає заступник міністра.

Тепер також стало можливо занести в реєстр адресу електронної пошти власника. Це дозволяє отримувати автоматичні повідомлення про те, що в реєстрі відбуваються якісь зміни.

«Мені здається, новий закон значною мірою закрив усі наявні раніше технічні прогалини», – зазначив заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак.

Також у програмі дивіться інтерв'ю президента Європейської бізнес асоціації Томаша Фіали. У ньому він розповідає про те, яка в Україні ситуація із залученням інвестицій.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший у партнерстві з журналом Новое Время

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X