Київстар заробив на 3G більше, ніж Vodafone

21 березня 2016, 19:45
1567
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: pixabay/FirmBee

Лідер стільникового ринку за рахунок того, що розпочав розбудову «третього покоління» раніше від свого основного конкурента, у другому півріччі минулого року значно збільшив доходи від передачі даних

Сьогодні Мобільні ТелеСистеми оприлюднили фінансові результати за останню чверть 2015 року. МТС Україна, яка восени змінила бренд на Vodafone Україна, отримала 2,4 млрд грн доходу за жовтень-грудень минулого року. За той самий проміжок часу Київстар заробив 3,47 млрд грн.

Якщо за перші дев’ять місяців 2014 року відставання української «дочки» МТС від Київстара за доходами коливалося в межах 300-600 млн грн щокварталу, то в другій половині минулого року Vodafone Україна отримувала на мільярд гривень менше. Різниця за підсумками року склала понад 3,4 млрд грн на користь лідера ринку: Київстар (13,47 млрд грн) і Vodafone Україна (10 млрд грн).

За останні два роки число користувачів у обидвох стільникових підприємствах змінювалося несуттєво. На початку 2014 року у Київстара було 25,6 млн, у Vodafone Україна – 21,7 млн, а за підсумками 2015 року – 25,4 млн і 20,4 млн відповідно.

Минулий рік пройшов під знаком запровадження «третього покоління» мобільного зв’язку в Україні. У лютому регулятор провів торги і вже влітку розпочалося запровадження цієї довгоочікуваної в Україні технології. Через те, що переговори МТС із зарубіжними партнерами затягнулися, оператор №2 відкладав запуск своєї 3G-мережі аж до двох останніх місяців 2015 року. Очевидно, Київстар зумів краще скористатися такою перевагою – про це свідчать дані про доходи від мобільної передачі даних.

На початку 2014 року за цим показником лідирувала українська «дочка» МТС, але Київстар під кінець минулого року значно збільшив відрив від свого конкурента. Якщо в 2014 році у оператора №2 була перевага в мобільному інтернеті, то вже за підсумками 2015-го Київстар заробив майже на 280 млн грн більше, ніж Vodafone Україна.

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 20:30

article_img
Держсекретар Обами – про американську зброю для України, випадах проти Трампа і хвилювання за Європу
Фінанси

Сьогодні, 10:15

article_img
Катерина Рожкова: Власники більше 10 банків не розуміють, що з ними робити. У них є три варіанти
Геополітика

Вчора, 19:09

article_img
Поставити на місце Росію, яка готується до нападу на Україну: головне з виступу Порошенка на Генасамблеї ООН

Головне

Події

Вчора, 22:03

article_img
Вбивство Гандзюк: Мангер готовий свідчити поліції та ДБР
Геополітика

Вчора, 23:00

article_img
Мей заявила про "прогрес" на переговорах щодо Brexit
Країни

Вчора, 16:16

article_img
На Сицилії активізувався вулкан Етна, в аеропортах скасовано авіарейси