Київстар і Vodafone не в захваті від 4G-планів

30 листопада 2016, 20:08
До намірів телеком-регулятора провести перший розпродаж радіочастот для нового покоління стільникового зв’язку "велика двійка" поставилася прохолодно

Найбільші мобільні оператори – Київстар і МТС Україна (ТМ Vodafone) – стримано відреагували на гучну заяву телеком-регулятора про 4G-тендер у діапазоні 2,6 ГГц. На їхню думку, доцільніше перерозподілити вже наявний у них радіочастотний ресурс.

Відео дня

Учора голова Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський повідомив про важливе рішення відомства. Нацкомісія розпочала роботу над нормативною базою майбутнього 4G-тендеру – проектом урядової постанови. Очікується, що на конкурс, запланований на другий-третій квартал 2017 року, НКРЗІ виставить загалом 80 МГц (2510-2545, 2565-2570, 2630-2665 і 2685-2690 МГц). Саме цими смугами висловила готовність поділитися компанія ММДС-Україна, якою володіє Рінат Ахметов. Натомість вона очікує компенсації за повернуті державі радіочастоти. Розмір і спосіб відшкодування телеком-регулятор розраховує встановити за допомогою громадських обговорень, які мають завершитися до кінця цього року.

Розрахункова ціна за 1 МГц, яка вказана у проекті згаданої постанови, складає майже 1,059 млн грн. Якщо перемножити цю цифру на 80 МГц і на кількість регіонів (27, із урахуванням АРК і Севастополя), то загальна сума вийде 2,288 млрд грн. Окрім діапазону 2,6 ГГц, учора Животовський згадав і про 1800 МГц, який розподілений між трьома найбільшими стільниковими компаніями України. Він висловив сподівання, що оператори зможуть між собою домовитися про обмін радіочастотами (рефармінг). Це необхідно для того, щоби отримати суцільні смуги, які необхідні для запуску 4G.

У прес-службі Vodafone Україна обмежилися заявою про свою зацікавленість у отриманні радіочастот в діапазоні 2,6 ГГц. Натомість лідер ринку – Київстар – підкреслив, що доцільніше запускати четверте покоління на 1800-х частотах. Цей діапазон є найбільш розповсюдженим для початкової розбудови 4G, зазначив Ігор Єрещенко, менеджер з регуляторного забезпечення Київстару. За його словами, більш "високий" спектр 2,6 ГГц як правило використовувався закордонними операторами на другому етапі для нарощування ємності.

У Київстарі також послалися на досвід Європи, зазначивши, що там вартість 4G-частот була значно нижчою, ніж запропонував український регулятор. "За умов економічної кризи держава повинна розглядати можливість сприяння операторам у розгортанні мереж наступного покоління шляхом цінової лояльності", - підкреслив Єрещенко. У прес-службі lifecell не відповіли на запит НВ Бізнес.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X