Київ купить призначені для Москви трамваї

19 квітня 2016, 07:36
Українські виробники вагонів не змогли задовольнити Київпастранс

Комунальне підприємство Київпастранс за підсумками тендеру обрало польську компанію PESA для постачання 10 трамвайних вагонів місту протягом 2016 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

На порталі державних закупівель повідомляється, що оплату прийнято 11 квітня, а вартість закупівлі становить 11,5 млн євро (без ПДВ, 336,5 млн грн на дату розкриття пропозицій).

Pesa – польський концерн, який спеціалізується на виробництві трамваїв, вагонів, поїздів, а також їх модернізації.

В тендері брали участь лише дві компанії. Другим учасником було білорусько-швейцарське ЗАТ Штадлер Мінськ. Ця компанія запропонувала трамвайні вагони майже за 14 млн євро (405 млн грн).

Але українським виробникам трамваїв, взяти участь у тендері не вдалося.

Раніше повідомлялося, що очікувана вартість закупівлі з оголошеного тендеру 30 грудня 2015 року – 287 млн грн.

Основними умовами тендеру була колія – 1524 мм, габаритна довжина – 26-28м, наявність не менше 60 сидячих місць.

Експерт у сфері транспорту Олександр Кава розповів Бізнес НВ, що жодна українська компанія не задовольняла вимог тендеру. За його словами, цей тендер готувався під одного учасника. Тому львівський виробник трамваїв Електрон, який робить п'ятисекційні трамваї вже не потрапляв під умови тендера. "Вони жорстко прописали довжину кузова і під ці умови потрапляли тільки вагони Pesa", - пояснює експерт.

Комерційний директор Електронтранс Володимир Будзан розповів, що прописана довжина трамваїв 26-28 м не підходила до умов виробництва вагонів Електрон (20,30,40 м). Також були потрібні трьох секційні вагони. За його словами, для участі в цьому тендері потрібно було розробляти нову конструкцію вагона. "Для цього знадобився б рік на розробку і близько 10 місяців на виготовлення", - підраховує Будзан.

Трамваї які закупив Київ розроблялися для Москви. «У компанії Pesa була угода в 2014 році на поставку 120 вагонів до Москви, - розповідає Кава. - З них 60 вагонів були доставлені». Але, після девальвації рубля Мосміськтранс відмовився від закупівлі інших. "До того моменту польської компанії були вже готові 22 вагони", - говорить експерт.

Кава стверджує, що оскільки ці вагони вже готові, можна добитися хорошої знижки на них.

У Київпастрансі результати проведеного конкурсу коментувати відмовилися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X