Kernel показав прибуток. Але компанія все ще залишається переважно сировинною

16 березня 2016, 12:33
Керівники одного з найбільших в Україні виробників агропродукції компанія Kernel Holding S. A. розповіли про те, як будуть підвищувати свою фінансову ефективність

Голова наглядової ради та генеральний директор Kernel Андрій Веревський заявив, що незважаючи на падіння світових цін на основні види продукції компанії вдалося поліпшити свої показники.

Відео дня

Так, чистий прибуток компанії в минулому році склав $107 млн, у порівнянні з чистим збитком роком раніше в $98 млн. EBITDA виріс на 78% – до рекордних $397 млн. В той же час, виручка зменшилася на 3% і склала $2,3 млрд.

В Kernel визнають, що виробляють по-суті тільки сировинну продукцію і тому дуже сильно залежать від кон'юнктури світового ринку. Директор агробізнесу Kernel Євген Осипов констатує, що покращення врожайності не так суттєво позначається на фінансовій діяльності і потрібно робити акцент на собівартості. "Ми повинні заробляти гроші. Продукція, яку ми виробляємо – це commodities (сировинні товари - НВ). Ціни на них регулюються світовим ринком. У нас сильні конкуренти у Південній і Північній Америці. Дешева собівартість – наша перевага", – пояснив він.

Також у компанії визнають дуже сильну залежність від природних умов. Так у Kernel не задоволені показниками по сої, так як на її врожайність вплинули погодні умови. При цьому, незважаючи на зниження цін на кукурудзу, за рахунок низької собівартості ($100 на тонні) заробіток на ній був значним.

Фінансові показники Kernel росли у минулому році також за рахунок того, що маржа по переробці соняшнику була високою – близько $220/т масла, пояснює аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька. Маржа була великою, за рахунок того, що багато інших переробників не змогли закупити насіння на сезон.

"Таким чином конкуренція була нижчою і Kernel зміг за нижчою ціною закуповувати насіння. У цьому році багато переробників вже адаптувалися, і ситуація минулого року не повториться", – пояснила аналітик.

Директор інформаційно-аналітичної компанії ПроАгро Микола Верницький додає, що підвищення фінансових показників компанії може бути пов'язано із зменшенням кредитного навантаження. Також важливим фактором є скорочення витрат. Витратна частина у гривні не настільки істотна, як у доларах. Компанії, які орієнтуються на експорт, зараз показують хороші фінансові результати, так як їх витратна частина у доларах істотно падає.

Потенційно, Kernel може ще зменшити собівартість, але важливу роль будуть грати погодні умови, пояснює Шпигоцька.

Верницький додає, що впровадження нових технологій, на яку робить ставку Kernel, передбачає велику кількість витрат. Це у кінцевому підсумку призведе до підвищення ефективності за рахунок зниження собівартості. Він також погоджується із впливом погоди на агробізнес і зауважує, що це може звести до мінімуму позитивний ефект від впровадження нових технологій.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X