Європа виграла від ЗВТ з Україною

22 квітня 2016, 09:11
За перші три місяці 2016 року Україна збільшила імпорт сільгосппродукції на 7%, порівняно з аналогічним періодом минулого року

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ). Так, за I квартал поточного року було ввезено з-за кордону продукції на $520 тис.

Збільшення спостерігалося за такими позиціями: заморожене м'ясо великої рогатої худоби (ВРХ), свинина, м'ясо птиці, молочна продукція і овочі. При цьому, в імпорті цих товарів зросла частка поставок з Європейського Союзу.

Відео дня

Основною причиною зростання зовнішніх поставок сільськогосподарської продукції стало запровадження зони вільної торгівлі з ЄС, вважає аналітик ІК DragonCapital Наталія Шпигоцька. За її словами, важливим є падіння українського виробництва м'яса великої рогатої худоби (ВРХ). Молочна продукція виходить на український ринок, тому що часто є більш якісною.

Директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан вважає, що крім запровадження ЗВТ з Євросоюзом є ще один об'єктивний чинник, що стимулює збільшення імпорту. Це зняття додаткового імпортного збору до 10% на сільгосп продукцію, що особливо відбилося на продуктах харчування.

Мовчан також зазначає, що при торгівлі з Євросоюзом почалося поступове зниження, а за деякими позиціями скасування ввізних мит. "Таким чином ми отримали зниження торгових бар'єрів, і Україна стала більш відкрита в цій сфері", – говорить вона.

За словами генерального директораУКАБ Тараса Висоцького, основний ріст спостерігався по овочевій групі. У 2015 році валовий збір цієї продукції зменшився, що призвело до менших запасів. Нова продукція ще не вирощена і утворився дефіцит. Однак, вже через місяць імпорт овочів зупиниться, так як з'явиться новий український урожай.

М'ясо ВРХ імпортує в основному готельно-ресторанний бізнес, який таким чином забезпечує себе якісною продукцією в необхідному обсязі, пояснює Висоцький. Він стверджує, що зараз в Україні нерентабельно вирощування яловичини за скасування спецрежиму ПДВ і скорочення підтримки галузі. "По ВРХ буде тривати збільшення імпорту через скорочення поголів'я і стагнації галузі", – сказав він.

На думку Висоцького, в молочній галузі відбулося збільшення імпорту преміальних сирів та іншої молочної продукції, що не виготовляється в Україні. Це пов'язано, в першу чергу з невеликим поліпшенням купівельної спроможності населення і уповільненням девальвації. У той же час різкого приросту імпорту продуктів молочної групи очікувати не варто.

Показати ще новини
Радіо НВ
X