ЄС підключився до роумінгу Vodafone Україна

28 березня 2016, 17:29
Стартові пакети українського оператора з’явилися на закордонних інтернет-аукціонах як «найкраща пропозиція для роумінгу в Європі»

Послуга «Роумінг як вдома» від Vodafone Україна виявилася настільки конкурентноздатною на європейському ринку, що викликала зацікавлення закордонних спекулянтів. Як стало відомо НВ, стартові пакети українського оператора з британським брендом з’явилися на інтернет-аукціоні eBay по ціні $10 із позначкою «Найкращий європейський роумінг».

Відео дня

Vodafone Україна зробив хід у відповідь і щоби відсікти «нечесних» користувачів змінив умови послуги «Роумінг як вдома» для передплачених тарифів. З 1 квітня її дія триватиме не місяць, а лише сім днів. У компанії це пояснили тим, що більшість українських туристів виїжджали за кордон на строк, який не перевищував кількох днів.

Послуга «Роумінг як вдома» дозволяє за абонплату, яка втричі перевищує звичайну (30, 50 або 90 грн на місяць) користуватися на тих самих умовах у мережах європейських операторів – партнерів Vodafone.

У прес-службі Vodafone Україна НВ повідомили, що скорочення в чотири рази часу дії «Роумінгу як вдома» дозволить «попередити користування приватними тарифами в комерційних цілях, наприклад, використання номеру під кол-центр». «Ми проаналізували поведінку абонентів у роумінгу, і внесли зміни, які не позначяться на більшості українських користувачів послуги, так як будуть відповідати обсягам їх споживання. Адже за весь час існування послуги 70% всіх клієнтів передплачених тарифів користувались зв'язком у роумінгу не більше 7 днів на місяць», - пояснили в компанії.

Минулого року Україна запропонувала Євросоюзу створити єдиний телекомунікаційних ринок і першим постало питання роумінгу та вартості міжнародних дзвінків між країнами ЄС і Україною. Через те, що у вітчизняних операторів розцінки на завершення голосових викликів з-за кордону в рази перевищують подібні тарифи всередині Європи, Польща попередила Україну про майбутнє підняття цін на цей вид послуг.

В Національній комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) повідомили, що договір про приєднання України до європейського телеком-простору ще в роботі. Коли він буде підписаний, поки що говорити рано.

За словами директора департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі Олени Мініч, поки що сторони відклали перегляд ставок для України. Вона повідомила, що найближчим часом ЕС і країни Східного партнерства (СхП) мають намір створити робочу групу з метою розширення уніфікованих роумінгових євротарифів на ринки СхП.

Показати ще новини
Радіо NV
X