ЄБРР дасть гроші на нові вагони для Укрзалізниці

1 коментувати
ЄБРР сплатить закупівлю нових вагонів для Укрзалізниці

ЄБРР сплатить закупівлю нових вагонів для Укрзалізниці

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) має намір фінансувати оновлення рухомого складу Укрзалізниці. Про це повідомив старший банкір ЄБРР в Україні Марк Магалецький

За словами Магалецького, ЄБРР сподіваються на зростання доходів Укрзалізниці. «Ситуація змінюється, ринок намацує точки зростання, - говорить він. – Ми сподіваємося на позитивні тенденції».

"Велике значення в цій роботі повинно зіграти рішення керівництва УЗ з інвестицій та фінансування інфраструктури", - відзначає Магалецький. За його словами, це дасть сигнали всьому ринку. “Ми готові фінансувати закупівлі нового рухомого складу і локомотивів. Але тепер компанія повинна прийняти рішення, які кошти їй потрібні", - пояснює банкір.

Старший аналітик ІК "Арт Капітал" Олексій Андрейченко нагадує, що фінансовий план Укрзалізниці припускав, що буду залучати кошти ЄБРР та Європейського інвестиційного банку. За його словами, на закупівлю вантажних вагонів хотіли залучити 875 млн грн – це близько 950 вагонів. Ще 97 млн грн повинні були витратити на модернізацію тягового рухомого складу.

Експерт у сфері транспорту Олександр Кава розповідає, що ступінь зносу вагонів УЗ з деяким категоріям наближається вже до 98%. “У першу чергу варто ставити акцент на універсальні вантажні вагони (напіввагони і криті вагони) і на двосистемні електровози. Це те, що може дати максимальний ефект для УЗ і окупати ці вкладення", - пояснює експерт.

В. о. голови правління Укрзалізниця Євген Кравцов розповів НВ, що Укрзалізниця вже має оформлений кредит від ЄБРР. Зараз компанія працює над відновленням співпраці з цієї кредитної лінії, каже Кравцов.

"Важливо, що крім коштів ми отримуємо від кредиторів ще й досвід і стандарти контролю процесу витрачання коштів", - говорить Кравцов.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 1 січня 2016 року банк взяв зобов'язання надати близько 12 млрд євро в рамках 355 проектів по всій Україні.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: