Яким має бути новий голова фіскальної служби – точка зору бізнесу

6 березня 2017, 21:30
Топ-менеджери великих компаній і представники бізнесу назвали людину, яку чекають замість Романа Насірова

Минулого тижня Національне антикорупційне бюро України затримало голову Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова. Головний податківець країни підозрюється у перевищенні службових повноважень і може бути засуджений.

Відео дня

Поки ж Кабінет міністрів відсторонив його від займаної посади, поклавши обов'язки голови відомства на в.о. заступника голови ДФС Мирослава Продана.

Ймовірно, Продан – тимчасова людина на цій посаді, рано чи пізно податковий орган очолить новий керівник, обраний урядом.

НВ Бізнес вирішив запитати підприємців і представників бізнесу, яким вони бачать голову ДФС і що від цієї людини очікують в принципі.


Олександр Почкун, керівний партнер Baker Tilly Ukraine

Проблема в тому, що у нас дуже часто вибирають людей певного кола, що у радянські часи називалося номенклатурою. Я вважаю, що людина, яка стане керувати ДФС, має володіти бездоганною репутацією. З досвідом роботи в компаніях, які були сумлінними платниками податків. Людина, яка володіє досвідом керівництва великими колективами. Я б сказав, що це має бути менеджер, а не бізнесмен. Я взагалі проти підприємців у владі, через ті підходи, які у них формуються завдяки їх підприємницькій діяльності.

Володимир Ткаченко, заступник генерального директора АрселорМіттал Кривий Ріг

Наша компанія є одним з найбільших експортерів України. Ми, як і багато інших українських експортерів, часто стикалися з проблемою неповернення ПДВ. Хотілося б бачити на чолі ДФС людину, яка розумітиме, що зобов'язання є не тільки у підприємства, але і у держави перед компаніями. Хотілося б, щоб ця людина враховувала позицію підприємств-експортерів. Фахівця, який буде сумлінно виконувати свої зобов'язання. Звісно, ця людина повинна мати набір базових знань і характеристик, необхідних для керування таким відомством. Взагалі, чим менше держава буде втручатися у справи підприємств, тим краще.

Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні

Потрібна така людина, як в інших країнах, щоб її ім'я не було відоме. Людина, яка робила би свою роботу, а ми не знали, хто це. Щоб це була невідома особистість. В інших країнах, коли ми запитуємо в компаніях, хто у вас голова податкової, багато опитаних його ім'я відразу і не назвуть, або не знають взагалі. Так повинно бути і в Україні. Це має бути фахівець. Бізнес чекає, що прийде людина, яка зробить адміністрування податків прозорим і зрозумілим. Особливо це стосується повернення ПДВ.

Олександра Альхімович, керівний директор Luxoft Ukraine

Менеджер з великим бекграундом і досвідом роботи. Можливо, потрібно запросити фахівця з великої четвірки компаній-аудиторів. Це повинна бути особа з глобальним баченням. Мати досвід роботи, як у державних структурах, так і в бізнесі, або як мінімум у консалтингу. Стратег, який зможе побудувати сильну команду. Готовий до змін, - плавних і акуратних змін. На жаль, таких змін досі не було. І зрештою, він має бути чесним, відкритим і бути патріотом.

Томаш Фіала, президент Європейської Бізнес Асоціації

Аполітичного, рівно віддаленого від усіх політичних партій та впливу політиків, а також керівництва країни. Технократа. Людину з таким профілем, як у Андрія Коломійця, який вийшов у фінальну стадію конкурсу з обрання голови ДФС два роки тому разом з Насіровим. Коломієць мав найкраще резюме, кваліфікацію і релевантний досвід. Він презентував найбільш якісний план розвитку ДФС. Це і скорочення персоналу, і перегляд функцій, а також перехід відомства на роботу за принципом сервісної служби і створення структури, яка базувалася б на аналітичному підході і приймала рішення без людського впливу. Але, як я розумію, вибір уряду був зроблений з огляду на домовленості між тодішнім прем'єром і президентом, на користь більш гнучкої людини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X