Яким буде 5G і коли його чекати в Україні

27 квітня 2017, 15:50
П’яте покоління мобільного зв’язку – це не тільки швидкості до 10 Гбіт/с, але й розумні лічильники, автомобілі та цілі міста

Британські консультанти з Analysys Mason, яких Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) залучила як радників для запуску в Україні 4G, представили огляд основних аспектів і перспектив технології 5G.

Відео дня

Експерти очікують, що п’яте покоління відкриє революційні технологічні можливості порівняно з уже існуючими стандартами. Якщо пікова швидкість у 3G становить 42 (іноді – до 63) Мбіт/с, у 4G – до 1 Гбіт/с, то в 5G вона зросте до 10 Гбіт/с. Відповідно, середні швидкості для кожного з поколінь коливаються в межах 3 Мбіт/с, 15 Мбіт/с і 100 Мбіт/с.

Середній час затримки, який у 3G і 4G становить 150 мс і 50 мс, у новому стандарті має впасти до рівня менше 5 мс. Це критично важливий параметр, наприклад, для автономного транспорту.

Одна базова станція третього і четвертого покоління може обслуговувати в середньому, відповідно, 50 і 500 активних з’єднань. Для 5G нормою має стати 1 млн підключень на 1 квадратній кілометр.

Якщо для 3G стандартом вважається підтримка мобільності на швидкості 300 км/год, для 4G – 400 км/год, то для п’ятого покоління – понад 500 км/год.

Усі ці новітні можливості дозволять надавати не тільки класичну послугу мобільного інтернету для смартфонів на швидкості до 10 Гбіт/с. Реальністю стануть підключені автомобілі, розумні міста, інтелектуальні лічильники, віддалена хірургія, віртуалізація та автоматизація виробничих процесів.

Міжнародний союз електрозв’язку (ITU) на своїй World Radio Conference у 2019 році має прийняти єдиний для всього світу розподіл радіочастот для 5G. До 2020 року основним панівним стандартом у світі залишиться 4G.

Першими ластівками у 5G мають стати дві далекосхідні країни. Південна Корея пообіцяла розгорнути 5G-мережу до зимових Олімпійських ігор у 2018 році. Японія має намір встигнути до літньої Олімпіади 2020 року.

Широкомасштабне впровадження п’ятого покоління мобільного зв’язку очікується з 2025 року. Напевно, близько до цієї дати можна сподіватися на появу перших 5G-мереж в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X