Які сюрпризи підготували у парламенті бізнесу

11 червня 2018, 20:45

Чи принесла Весна реформ у Верховній Раді зміни до умов ведення бізнесу.

Верховна Рада формату 2018 року не змогла кардинально змінити ситуацію в країні. Україна досі посідає 76-те місце у рейтингу Doing Business. Водночас, наприклад, Грузія, вже увійшла до десятки країн, де створено сприятливі умови для ведення бізнесу. Про це йдеться в матеріалі нового випуску економічного щотижневика Перша Шпальта.

Відео дня

Насправді умови для ведення бізнесу у країні суттєво не змінилися. Досі залишається відкритим питання перевірок бізнесу, що шкодить іміджу України та зростанню інвестицій. Андрій Іванчук, голова комітету Верховної Ради з питань економічної політики, упевнений, що проблема вирішиться, якщо у державі створять один контролюючий орган, який перевірятиме правильність і чесність українського бізнесу.

З правилами гри в українському бізнесі – велика проблема. У наших реаліях це зветься корупцією і неналежним захистом прав власності. Бізнес хоче дуже чітких передбачуваних правил. «Бізнес хоче розуміти, що якщо вони інвестують у певну власність, то ця їхня власність буде і через 10 років їхньою і через 30 років їхньою», – говорить Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Ukraine.

Утім, деякі зміни на краще є. Минулого місяця у парламенті ухвалили законопроект Про захист легальних інвесторів, які працюють в Україні. Тобто інвестор отримає значно кращі умови збереження своїх прав на майно. Буде багато спрощень, але також запровадять зустрічну відповідальність. Якщо ти не відкриваєш кінцевого бенефіціарного власника, тобі блокують рахунки. Іванчук каже, що депозитарна система буде на це жорстко реагувати.

Спрощення процедур очікують також і за новим законом Про приватизацію, який суттєво змінює правила продажу об'єктів держмайна. Та попри усілякі сучасні підходи головна річ – це те, що будь-які спори можуть вирішуватися не в Україні, а у британських судах, каже Анна Дерев‘янко, виконавчий директор Європейської бізнес асоціації.

«Ми дали чітку відповідь, що приватизація повинна відбуватись у короткий термін, вона повинна відбуватись прозоро і допущеними до цієї приватизації має бути максимальне коло осіб», – стверджує Іванчук.

Отже, цього року Верховна Рада планує зміни правил гри для бізнесу. Як наслідок, нарешті, мають з'явитися дуже важливі закони. Але чи зможуть вони глобально змінити ситуацію у країні на краще, – питання лишається відкритим.

Окрім того Перша Шпальта розказує, про те, які інвестори довірили свої гроші Україні та чи повірять інші. Також дивіться у програмі сюжет про те, як мільярдна угода Microsoft вплине на розробників інтернет-платформ.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера та ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X