Як захистити свій бізнес від коливання цін чи негоди

15 серпня 2017, 09:10
Припустимо, ви - успішний бізнесмен. І ось ви вирішуєте вкласти свої гроші в новий проект, в АПК або берете під це кредит в одному з банків

Ось уже й закрутилася робота. А тут - гоп - і неврожай! Як не прогоріти в такій ситуації? І хто може застрахувати можливі ризики - стихійні, техногенні та соціальні, НВ Бізнес опитав провідних галузевих фахівців.

Відео дня

Олександр Мацак, заступник голови правління Інго Україна

Страхування передбачає покриття ризиків, які можна розділити на три групи. Перша – це стихійні ризики, друга – це техногенні ризики та третя – це соціальні ризики. Стихійні - зрозуміло. Техногенні – це ризики, які наступають в результаті діяльності людини. Тобто це аварії, пожежі, вибухи і так далі. Соціальні ризики – це все, що пов'язано з протиправними діями, з кримінально караними і так далі.

Потрібно обов'язково подивитися дані про фінансову надійність
страховика. Потім подивитися, чи є у цього українського страховика, резидента програми перестрахування. Виїжджає вже експерт з компанії, він дивиться, визначає площі і ось на ту суму витрат на 1 гектар виплачується страхове відшкодування. Це озимі. Ярові – дещо інша ситуація. Тут визначається культура, визначаються умови, вартість поліса, франшизи.

Олексій Сухоруков, керуючий директор інвестгрупи Універ

Коли мова йде про біржові контракти, ви продаєте свій
ризик ринку. А він, точніше спекулянти, цей ризик купують і
беруть його на себе. Коли ви укладаєте терміновий контракт – неважливо, біржовий (ф'ючерс) або позабіржовий (форвард) – ви завжди повинні розуміти, що за цю страховку ви повинні будете поділитися прибутком.

Наприклад, ви плануєте продати свій майбутній урожай за ціною $150 за тонну. Ваш контрагент зобов'язується за таку суму
у вас його купити. Але якщо у вересні ціна на ринку впаде або
виросте – ви все одно отримаєте ті ж $150. Тобто ви свій прибуток обмежуєте цим контрактом, але з іншого боку, ви перекладаєте ризик на контрагентів, на випадок, якщо ціна стане нижчою.

Олексій Єрьомін, начальник департаменту управління ціновими ризиками SP Advisors

Можна укласти контракт і застрахуватся умовними біржовими контрактами ціни свого майбутнього врожаю. Існують також так звані погодні контракти, коли ви можете застрахуватися за допомогою біржових контрактів від зміни погодних умов.

Тобто ви можете застрахувати себе від того, що будуть рясні опади, або від того, що буде спека. Там широкий вибір чого завгодно. Я завжди дуже люблю приклад про те, що підписання контрактів на біржі – це та ж сама страховка, яку пропонують наші страхові компанії, тільки ти для себе сам можеш вибрати, за аналогією з машиною, чи будеш страхувати тільки від того, що твоя машина подряпалася, або ти будеш страхувати аж до того, що на неї впав метеорит.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю


Показати ще новини
Радіо NV
X