Як українці врятували туристичний сезон Туреччини

5 жовтня 2016, 08:26
Туристичний потік з України до Туреччини за вісім місяців 2016 року зріс більш ніж у півтора рази (до 760 тис. осіб) щодо аналогічного періоду 2015 року

Про це повідомляє офіс з питань культури та інформації посольства Туреччини в Україні з посиланням на дані міністерства культури і туризму цієї країни.

У серпні Туреччину відвідало 172 тис. українців, що на 65% більше показника минулого року. Найпопулярнішими напрямками серед українців залишаються Анталія, Стамбул і Мугла. Всього, у січні-серпні 2016 року в Анталії побувало 431 тис. українців (+88% до восьми місяців 2015 року), у Стамбулі – 194 тис. (+10%), в Муглі – 79 тис. (у два рази більше, ніж роком раніше). На думку директора з маркетингу Мережі агентств горящих путівок Євгена Мандзюка, в цьому році ринковий приріст знаходиться на рівні докризового 2013 року, а середній чек виріс на $75-80 на одного туриста порівняно з показником 2015 року.

Відео дня

Збільшенню турпотоку сприяла підтримка держави - спільна реклама з туроператорами, спільні інформаційні тури та промоційні заходи, відшкодування частини витрат на кожен чартерний рейс, який прибуває на територію Туреччини, повідомив аташе з питань культури і туризму Посольства Туреччини в Україні Берат Йилдиз

Туреччина завжди була і залишається найбільш популярним і масовим напрямком для літнього відпочинку українців, розповів НВ Бізнес комерційний директор Tez Tour в Україні Аркадій Маслов. За його словами, цьому сприяє короткий час перельоту, безвізовий режим, високий рівень сервісу, розвинена інфраструктура на курортах і в готелях, а також доступні ціни.

Основним чинником зростання туристичного потоку з України до Туреччини в цьому році стали вигідні цінові пропозиції, говорить начальник аналітичного відділу Мережі агентств горящих путівок Євген Мандзюк. «В середньому, тури стали дешевше на 30-40%, а деякі п'ятизіркові готелі показали колосальне 50% падіння», - зазначає він.

Однією з причин такого обвалу цін став «російський бойкот», завдяки якому Туреччина втратила близько 2,5 млн російських туристів, говорить гендиректор консалтингової компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький. Для того, щоб врятувати туристичний сезон турецький уряд пообіцяв безпрецедентні дотації для авіакомпаній, які відкривають нові чартерні рейси на місцеві курорти.«Завдяки цьому з'явилися такі рейси, як Рівне-Анталія або Харків-Мармарис», - пояснює Ланецький.

Нагадаємо, туристичний потік з України до Туреччини в першому півріччі зріс на 46% (до 415 тис. осіб) щодо аналогічного періоду 2015. Завдяки чому Україна увійшла в ТОП-10 країн-лідерів за туристичного потоку в Туреччину за січень-липень 2016 року.

У наступному сезоні туристичний потік продовжить набирати обертів, вважає Мандзюк. «Туреччина завжди була хітом продажів. Ця країна побудувала свій ринок досить давно зарекомендувала себе як хороший напрямок для відпочинку», - говорить він. Однак, на думку експерта авіаринку Сергія Хижняка, без дотацій авіакомпаніям в нинішньому вигляді вартість турів може повернутися до колишнього рівня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X