Як українським сталеварам уникнути антидемпінгового мита ЄК

18 жовтня 2017, 15:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нещодавно Єврокомісія прийняла рішення про введення антидемпінгового мита на гарячекатаний прокат до всіх українських постачальників даної продукції у розмірі €60,5 з тонни

Як зазначено в матеріалах Єврокомісії, в ході розслідування було встановлено факт поставок українських компаній за демпінговими цінами, що завдало збитків європейським виробникам аналогічної продукції.

Відео дня

Через введення антидемпінгового мита експорт цієї продукції до ЄС може знизитися на 30%. Що у грошовому вираженні може означати недоотримання українськими постачальниками виручки у розмірі €130 млн.

Чи є можливість відстояти інтереси українських постачальників гарячекатаного прокату та як нам не втратити такий важливий ринок збуту, НВ Бізнес запитав у провідних спеціалістів.

Сергій Біленький, голова Федерації металургів України

На мій погляд, тут є поки що єдиний більш-менш реальний варіант – це спробувати домовитись про введення якихось спеціальних умов щодо зазначеної продукції. Якщо конкретніше, це може бути таким чином. На певний обсяг продукції українські підприємства погоджуються на якусь мінімальну ціну. Ця ціна має бути предметом переговорів. Якщо якийсь обсяг понад цей обсяг, тоді вже нічого не залишиться, як застосовувати той розмір мита, який був визначений Єврокомісією. Тут дуже б хотілось, щоб наші виробники і наші органи влади сплачували синхронно та ефективно. Тоді у нас є шанс повністю не втратити цей традиційний для нас ринок збуту. Це дуже великої ємності ринок збуту. Замінити його в короткостроковій перспективі нам немає чим. А наслідки можуть бути дуже серйозні і для валютної виручки, і для робочих місць на цих підприємствах, і для наповнення державного податками. Один з наслідків я уже можу як приклад привести. Нещодавно у Києві проходив металургійний форум. Генеральний директор Запоріжсталі Ростислав Шурма сказав, що внаслідок введення цього мита вони уже зараз переглядають масштабний проект модернізації – це будівництво кислородно-конвертерного цеху. Переглядають цей проект у бік зменшення обсягів виробництва. Тому що не маючи цього ринку, немає сенсу будувати цей цех на ті обсяги, які були заплановані.

Володимир Власюк, директор ДП Укрпромзовнішекспертиза

Подія неприємна для наших металургів, тому що частка ринку ЄС в експорті гарячекатаного рулону близько 37%. Треба сказати, що за останній час наростили присутність у відсотковому відношенні в структурі експорту саме на ринку Європейського Союзу. В тоннах за останні 3 роки там обсяги майже не змінились. Але у відсотках це 37%. Тобто розмістити цей обсяг продукції на інших ринках, диверсифікувавши, це буде складно. У нас металургія – це приватний сектор. Це стратегічне управління компанії повинно було зважати більше на такі можливі наслідки. Якщо говорити про державу, то можна говорити у більш широкому плані. Наприклад, розвиток економіки, збільшення попиту на ті ж самі гарячекатані рулони на внутрішньому ринку для виробництва нашої машинобудівної продукції. Таким чином це дасть можливість компанії розмістити свою продукцію в Україні, а не нарощувати обсяги експорту. Якщо говорити чисто практично, можливо, якби цією інформацією володіли завчасно наші торговельні представництва в цих країнах, вони мали б попередити компанії про такий перебіг подій, провести консультації і упередити такий розвиток цього розслідування. Але в цьому випадку це питання стратегії самої компанії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X