Як українські супермаркети борються за гроші покупців

29 травня 2018, 12:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Українці почали більше купляти продуктів та товарів, але грошей в них більше не стало.

Обіг роздрібної торгівлі в Україні за перші чотири місяця цього року зріс на 7%, інформує Держстат.

Але при цьому заробітки населення більшими не стали. В Українській Асоціації постачальників торговельних мереж наголошують: дохід більшості українців коливається у межах 4-4,5 тис. грн. З яких ще треба сплатити за комунальні послуги, зв’язок, проїзд у транспорті, тощо.

Відео дня

Сьогодні покупець обирає перш за все за ціною. А ця інформація проходить повз усіх виробників та імпортерів. Через що підсвідомо чи ні, але на якість звертається менше уваги. "Через те, що головний фактор – це ціна, якість – це вже другорядний фактор", – каже Олексій Дорошенко, директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж.

Споживач в Україні сьогодні не тільки бідний, але й перебірливий, адже він має можливість обирати серед багатьох варіантів, де саме витратити власні гроші.

Аби приготуватися до свят або ж зробити велику покупку, українці їздять до гіпермаркетів. Так само на покупців діє акція. В звичайні буденні дні споживачі ходять в невеликі магазини біля дому. Торговельні мережі активно промотують себе завдяки низьким цінам. Але цього бонуса покупцеві замало. Рітейлерам доводиться вигадувати різні стратегії, щоб переконати споживача зайти саме до їхнього супермаркету.

Тенденції постійно змінюються, у покупців стає все менше часу, вони хочуть витрачати свій час не на те, аби купувати хліб, а на приємні розваги з сім’єю, зазначає Вікторія Луценко, генеральний директор Ашан Рітейл Україна.

В Ашані стверджують: акцент на ціну має відійти у минуле. Покупці й надалі зможуть знайти у їхній мережі кілька найменувань товарів за низькою ціною. Але, крім того – придбати дорогі товари й відпочити всією родиною. "За той час, поки хтось купує те, що йому хочеться, інший член родини може погратися, продегустувати щось. А жінка навіть може зробити макіяж", – підкреслює Луценко.

Та для деяких торговельних мереж ціна залишатиметься вагомою перевагою в гонитві за покупцем. "Якщо говорити про наш бізнес, то наша стратегія – мати найкращі ціни з усіх, що пропонують магазини. І якщо хтось хоче в цьому кинути нам виклик, ми радо приймемо цей виклик", – зазначає Мартін Шумахер, генеральний директор МЕТРО Кеш Енд Кері Україна.

Такий виклик МETRO можуть кинути невеликі магазини-дискаунтери. Вони роблять ставку на низькі ціни та зручне розташування. У цьому вони схожі з німецькими компаніями Aldi та Lidl. До речі, саме з ними METRO доводиться конкурувати на рідному німецькому ринку. "Наші ціни на 10-15% нижчі середньоринкових за рахунок мінімізації витрат, вдосконалення технологічних процесів і впровадження іноваційних технологій", – відзначає Сергій Кобзар, керуючий магазином АТБ Маркет.

Насправді маленьким магазинам не завжди вдається пропонувати найнижчі ціни через те, що великі мережі можуть економити за рахунок великих обсягів. Але головна перевага магазинів-дискаунтерів – розташування. Формат – типовий для багатьох міст по всій Україні: зазвичай – поруч із будинком. Саме це й надає неабиякий бонус – постійних клієнтів, для яких великі мережі недосяжні.

Низькі ціни та витрати на додаткові послуги, звісно ж зменшують доходи мереж. Тож деякі компанії використовують додатковий інструмент лояльності для гостей. Продають товари під власною торговою маркою або private label.

За словами Максима Барабухи, керівника департаменту якості Fozzy Group, це дозволяє мережі отримувати на продукції власних торговельних марок трішки більший прибуток, ніж на звичайних товарах, а покупцеві придбати те, чого немає у інших.

За рахунок власного виробництва – мережі намагаються економити. Наприклад, АТБ це робить завдяки власним потужностям в Україні, міжнародні компанії використовують глобальні зв’язки.

Зараз ситуація на ринку нормалізувалася після кризи 2014 року, зазначають ритейлери. Люди повертаються до брендів, які їм подобаються і яким вони довіряють. Крім того, зростають апетити щодо товарів найвищої якості.

За прогнозами уряду, середня заробітна плата до кінця року становитиме 10 тис. грн. Проте значна кількість сімей в Україні ще й досі у непростий фінансовій ситуації. Ось чому для більшості мереж супермаркетів так важливо утримувати ціни низькими.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X