Як скористатися китайськими грошима та не зашкодити Україні, – Перша Шпальта

23 жовтня 2017, 17:35
Одним з доступних на сьогодні джерел фінансування для України є Китай

Китайський уряд і китайські компанії мають дуже багато грошей і пропонують їх на дуже привабливих, на перший погляд, умовах.

Але, як то кажуть, чорт криється в деталях. То ж як краще працювати з китайськими грошима? За час української незалежності Китайська народна республіка інвестувала в нашу країну $7 млрд. За ці гроші будується портова інфраструктура, сонячні електростанції,мережі зв’язку четвертого покоління; розвивається машинобудування та сільське господарство. Але це лише крапля в морі. Китайці можуть набагато більше.

Відео дня

Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, вважає зараз Китай досить непоганим інвестором по всьому світу. За різними оцінками, Китай щорічно вкладає кілька десятків мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій в країни за кордоном.

Протягом найближчих п’яти років КНР планує інвестувати за кордоном приблизно $120 млрд . Але робитимуть вони це лише з огляду на чітко визначені інтереси. "Задля того, щоб забезпечити себе корисними копалинами, рудою, сировиною, китайські інвестори готові інвестувати і будувати нафтопроводи, порти, флотилії морського, океанічного транспорту", – перераховує Ігор Мазепа, генеральний директор ІК Concorde Capital.

Такий підхід до інвестування може бути невигідним, а часом і шкідливим для нашої країни. Віктор Галасюк, голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, вважає, що саме тому Україні вигідно залучати і американські інвестиції, і японські інвестиції, і китайські, й інші.

"Лише за умови, що ці інвестиції будуть направлені в реальний сектор економіки, будуть пов’язані зі створенням нових робочих місць, нової податкової бази і відрахуванням до бюджетів усіх рівнів, з тим, що будуть зростати експортні надходження до країни і буде легально сплачуватись заробітна платня", – переконаний Галасюк.

У продовженні теми дивіться інтерв'ю з Джонатаном Гослагом, співзасновником Інституту вивчення сучасного Китаю, який розкаже, які проблеми несуть із собою китайські інвестиції.

Крім того, у спеціальному репортажі дивіться матеріал про те, шо втрачає Україна, коли не розвиває в'їзний туризм. А на додаток Сергій Становкін, голова комерційних представництв телекомпанії BBC, розкаже, як створити у світі бренд Україна і зробити країну більш популярною серед туристів.

Також у програмi розказують про те, чого чекати наступного року українським фермерам від влади і чому держава повинна їх підтримувати.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдько.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.


Показати ще новини
Радіо NV
X