Як система онлайн-торгів змінила ставлення держави та бізнесу, - Перша Шпальта

14 серпня 2017, 21:05
Державна виконавча служба та митниця в Україні щороку вилучають велику кількість майна. Все це можна купити через СЕТАМ

Зараз на електронних торгах можна придбати що завгодно, починаючи від маленького рухомого майна, мобільних телефонів, закінчуючи різною нерухомістю, квартири, офісні приміщення і так далі.

Відео дня

До 2014 року це також відбувалося. Та все робилося не публічно. Отже, Міністерство юстиції вирішило взяти все під контроль.

Як це працює взагалі? Все дуже просто. Ви заходите на сайт, реєструєтесь, вводите свої дані, інформацію про себе, далі дивитесь на сайті, що вас цікавить, подаєте заявку. Система вам видає платіжне доручення. Відповідно до даної квитанції, ви йдете в банк і сплачуєте гарантійний внесок для участі в торгах. "Після того, як гроші будуть зараховані на рахунок нашого підприємства, вас буде автоматично допущено до торгів. В день і час торгів ви заходите на сайт і торгуєтесь", - каже Віктор Вишньов, гендиректор ДП СЕТАМ.

Та як би не переконували представники СЕТАМ у перевагах цієї системи, звісно, знаходяться ті, хто бачить її вади. Коли ця система була тільки створена, казали, що вона монополізує ринок і працює не дуже ефективно. Наводились цифри, що продали всього 2,7% від того майна, яке передали. Натомість приватних гравців на цей ринок тепер не допускають.

"Це такий само майданчик, як десятки інших майданчиків, підключених до нас. Єдине – в нього є монополія, визначена в законі, на продаж арештованого майна", - зауважив Олексій Соболєв, керівник проекту ProZorro. У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) раніше досить активно співпрацювали з СЕТАМ. За словами Тараса Єлейка, директора департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО, навіть в один період було рішення, що всі активи, які перебувають в заставі Нацбанку, продаються через СЕТАМ.

Роман Шпек, голова Ради Незалежної асоціації банків України, каже, що на сьогоднішній день обсяги майна, яке виставлено на продаж через СЕТАМ, вже становить десь близько 65 млрд грн.

Також у програмі Перша Шпальта дивіться інтерв'ю генерального директора охоронної компанії Шериф Дмитра Стрижова, який пояснює, чому в Україні зростає кількість рейдерських атак, і радить, як захистити свій бізнес. Крім того, Олексій Кудрявцев, голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України, розровів, які зміни приготувала влада для українських будівельних компаній.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X