Як посварилися Омелян і Балчун. У чому звинувачують один одного міністр і керівник Укрзалізниці

12 квітня 2017, 16:21
Міністр інфраструктури Володимир Омелян знову посварився з керівником Укрзалізниці Войцехом Балчуном

На початку поточного року міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що був проти призначення Балчуна керівником УЗ, проголосувавши проти його обрання на номінаційному комітеті. Він не вірив, що людина, яка кинула роботу заради музики, готова повноцінно повернутися у виснажливий світ бізнесу.

Відео дня

НВ Бізнес вирішив зібрати всі претензії Балчуна та Омеляна один до одного.

Суть претензій Омеляна до Балчуна така:

1. Відсутність прогресу в боротьбі з корупцією.

Омелян звинувачує керівника УЗ в тому, що він замість роботи займався всілякими політичними домовленостями, і не виключає, що його підтримують депутати брати Дубневичі, бізнес яких тісно пов'язаний із залізницею. За словами міністра, минулого року орієнтовна вартість закупівель у компаній Дубневичів становила близько 1 млрд грн. За словами Омеляна, натомість УЗ часто купує предмети, які є абсолютно непотрібними або мають закуповуватися у значно меншому обсязі.

2. Обтяжливий фінансовий і технічний стан.

Притому УЗ практично перебуває у стані технічного дефолту. Оскільки 90% рухомого складу – у незадовільному стані. Тому зараз потрібні негайні інвестиції в локомотиви та інфраструктуру. Днями міністр заявив, що в країні хронічна нестача вагонів і локомотивів. «Тут питання, в першу чергу, управлінське. Як тільки буде змінена команда на якісну, ми зможемо говорити про те, що готові йти назустріч бізнесу», - пояснив міністр.

Зі свого боку польський керівник так відповів на звинувачення на свою адресу:

1. Перевезення вантажів зростає.

Згідно з квартальними показниками компанії: у січні-березні 2017 року УЗ перевезла 82,8 млн тонн вантажів, що перевищує відповідний показник 2016 року на 6% (на 4,6 млн тонн).

2. Оновлюється рухомий склад.

Крім цього, продовжується оновлення пасажирського рухомого складу. Зокрема, 13 квітня має відбутися аукціон, буде визначений переможець з виготовлення 38 купейних вагонів. Загалом у 2017 році буде придбано 50 пасажирських вагонів (43 – купейних, 7 – вагонів-трансформерів). Вже закуплено 12 вагонів (сім трансформерів, п'ять купейних). Крім цього, в цьому році планується капітально відремонтувати понад 150 пасажирських вагонів.

Омелян вважає, що розв'язання проблем компанії вимагає кадрових рішень від Кабміну. І висловив надію, що в цьому місяці будуть прийняті відповідні рішення і Балчуна звільнять.

Балчун у відповідь назвав Омеляна некомпетентним.

Показати ще новини
Радіо НВ
X