Як Порошенко із бізнесом спілкувався і що зміниться для підприємців – Перша Шпальта

19 березня 2018, 19:29

Перша Шпальта досліджувала, що цікавого відбувалось на зустрічі президента України з підприємцями

Минулого тижня президент Петро Порошенко провів зустріч із представниками українського бізнесу. Він підписав важливі закони й ініціював низку рішень, що матимуть серйозні наслідки для роботи підприємців.

Відео дня

Один з них, закон Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю, що спрямований на корпоративні зміни для компаній. Тобто, на більш гнучке регулювання й захист від рейдерства. За 3 місяці закон набуде чинності. А вже за рік – "правила гри" для всіх товариств із обмеженою відповідальністю буде змінено.

За словами Василя Юрмановича, старшого юриста практики корпоративного права міжнародної ЮФ Integrites, станом на сьогодні дуже велика кількість українського бізнесу виходить в офшори для того, щоб там прийняти в межах холдингових компаній ті правила гри, які їм би хотілося і які б забезпечували систему рівноваги між учасниками бізнесу.

Новий закон же дає можливість українським бізнес-партнерам регулювати свої відносини і вирішувати свої суперечки в Україні, в українських судах, за українською правовою системою. "Сьогодні ж опціони на придбання корпоративних прав, безвідклична довіреність, інші механізми, можливість встановлення або невстановлення кворуму і зміни кількості голосів, необхідних для прийняття рішень дозволяє учасникам ефективно регулювати свої відносини", – каже Юрманович.

На зустрічі з бізнес-асоціаціями президент України також підписав закон Про валюту. Його концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". Насправді законопроект передбачає вільний рух капіталу за умови прийняття низки інших нормативних актів в царині оподаткування.

"Цей закон або цей масив нормативних актів стане поштовхом для розбудови власної інфраструктури, яка забезпечуватиме вільний рух капіталу. І ми побачимо, я більш ніж переконаний, безліч позитивних змін у цілій низці галузей, які наразі дотичні до валютного регулювання і до оподаткування", – зазначає Володимир Котенко, партнер компанії EY.

Порошенко на зустрічі з бізнесменами виступив і за проведення податкової амністії в Україні. Багато потенційних загроз наші громадяни створили собі самі, створюючи структури за кордоном. І вже й Нацбанк не бачить сенсу переслідувати за ці давні порушення. "Мабуть, треба це просто формалізувати та сказати: забули, тепер живемо по-новому. Якщо задекларуєтесь і покажете ваші легальні, зрозумілі й прозорі доходи, та заплатите з них якісь податки. Це, в принципі, нормальна ідея", – говорить Дмитро Михайленко, партнер Crowe Horwath AC Ukraine.

З одного боку, амністії часто проводити не треба. З іншого – якщо вже ми йдемо до податкової прозорості та валютної лібералізації, відповідно, потрібно поставити крапку та сказати, що до певних правопорушень уже не повертаємося, вони нічого не означають на фоні прозорості, зрозумілості та легальності доходів громадян.

Президент України також виступив проти скасування третьої групи спрощеної системи оподаткування. Річ у тім, що в Україні діє спрощена система оподаткування для малого бізнесу, в якій у принципі нижчі податкові ставки щодо перших двох груп. Усього існує три групи. Перші дві – взагалі фіксовані, а третя – прив’язана до обігу, це 5% від обігу.

Щодо третьої групі є певні недоопрацювання. Коли високооплачувані робітники замість того, щоб платити значно вищі податки на заробітну платню й соціальні внески, йдуть на третю групу та платять набагато менше. "Якщо там податкове навантаження до 40%, то тут – усього 5% на те, що вони отримують. Інший бік питання, що все-таки, наприклад, на третій групі перебувають практично всі IT-шники в Україні", – розповідає Павло Кухта, заступник керівника Стратегічної групи радників з підтримки реформ. I додає: вони начебто завдяки цьому уникають податків, з іншого боку, якщо податки надто високі, то ми просто б втратили цих професіоналів, до прикладу, IT-шники би виїхали до сусідньої Польщі. "То краще, мабуть, нехай вони будуть на третій групі, аніж їх не буде взагалі", – говорить Кухта.

Також у програмі спеціальний гість Сату Кахконен, регіональний директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України, яка розказує про те, що заважає Україні розвивати економіку і як ці недоліки подолати.

Окрім того, Перша Шпальта протестувала еклектрокар Tesla Model 3 і розказала, що змінилося на вітчизняному ринку електрокарів.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо НВ
X