Як обшуки ГПУ позначаться на Астарті – інвестаналітики

7 вересня 2017, 18:28
6 вересня 2017 року працівники Генеральної прокуратури України провели обшук у головному офісі найбільшого виробника цукру в Україні – Астарта-Київ

Під час обшуків були вилучені документи, що підтверджують купівлю-продаж товарно-матеріальних цінностей за внутрішніми операціями компанії. Всього було вилучено 29 документів.

Відео дня

Крім цього були заблоковані рахунки трьох компаній, які входять в агрохолдинг Астарта: Цукорагропром, Хмельницьке та Волочиськ-Агро в ІНГ Банк Україна.

Директора з юридичних питань Лілія Тімакіна повідомила НВ Бізнес: "Ми вважаємо проведення обшуків ГПУ і застосування силових методів неправомірними та необґрунтованими. Надати інформацію про свою господарську діяльність компанія готова за першим законним запитом правоохоронців, але таких запитів нам не надходило".

За її словами, основна причина проведення обшуків була необхідність збору доказів у рамках кримінального провадження за підозрою в ухилянні від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України). "При цьому жодного запиту про подання документів, як це передбачено КПК України, ні ГПУ, ні податкові органи до проведення обшуку не висували", – пояснила Тімакіна.

Сьогодні залишаються заблокованими рахунки декількох дочірніх компаній Астарти, що, за її словами, ускладнює виконання ними торгово-фінансових операцій. З точки зору виробництва компанія працює у звичайному режимі: триває збирання врожаю, переробка цукрових буряків та сої.

Вона також додала, що зазначені дії ГПУ оскаржуються в судовому порядку.

У ГПУ на момент публікації статті прокоментувати обшуки в офісі агрохолдингу Астарта не змогли.

Нагадаємо, Агропромхолдінг Астарта – найбільший виробник цукру в Україні з часткою виробництва близько 25%, земельний банк якого становить 245 тис. га. Компанія також займається виробництвом молока та переробкою сої.

Аналітики з ІК Dragon Capital відзначають, що обшуки ніяк не вплинули і навряд чи вплинуть на акції, як Астарти, так і на інших українських компаній. "Це зачепило якесь одне підприємство Астрата. В цілому на діяльність компанії це не вплинуло", – повідомили в інвестиційній компанії Dragon Capital.

Однак, керівник аналітичного відділу іншої інвесткомпанії Eavex Capital Дмитро Чурін розповів про те, що акції Астарти на Варшавській біржі вже до полудня 7 вересня відреагували на обшуки – мінус 2,5%.

Втім, за словами Чуріна, це одиночний епізод, і він не відіб'ється в подальшому на акціях Астарти та інших українських компаній. "Тим більше, якщо брати ту ж Варшавську біржу, там, де котирується український сільгоспкомпаній, то, наприклад, акції Кернел, навпаки, сьогодні трохи ростуть", – пояснює він.

Керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій відзначає, що в другій половині доби 7 вересня акції Астарти досить сильно впали (-4% в порівнянні із закриттям 6 вересня). За його словами, це тимчасово.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Паращій наводить приклад іншого найбільшого агрохолдингу Кернел, коли 12 травня в офіс компанії з обшуками прийшли співробітники СБУ. Перед обшуками 11 травня ціна акції компанії була 52,15; 12 травня – 51,9; а 13 травня – 51,76. "Падіння в цей період було. Але, ось тільки травень минулого року Кернел закрив акції за ціною 54,25", – пояснює він.

За перше півріччя 2017 року Астарта показала істотне зростання виручки, але не показала її прибутковість. На думку Чуріна, це трохи збентежило інвесторів. "Але ж Астарта прозора компанія з грамотним менеджментом. Тому я не думаю, що інвестори поміняють своє ставлення до неї після цієї новини. Довіра до компанії дійсно є."

Чурін зазначає, що тут є один момент технічного аналізу самих котирувань акцій. Де є підтримка на трейдингу на рівні 60 злотих за акцію. "І ось якщо сьогодні акції на закритті біржі впадуть нижче 60 злотих за одиницю, тоді це буде показово. Якщо ж інвестори утримають показники 60 злотих за акцію, то тоді можна буде сказати, що це новинно-спекулятивна річ", – констатує він.

Показати ще новини
Радіо NV
X